سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۸ - شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۶

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی:

تنها یک گروه از امکانات خبری شهرستان استفاده می‌کنند/خبرنگاران از وضعیت موجود ناراضی هستند

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی گفت: در حال حاضر تنها یک گروه از امکانات خبری شهرستان استفاده می‌کنند، این در حالی است که خبرنگاران نیز به این وضعیت اعتراض دارند و تبعیض بین خبرنگاران صحیح نیست.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا عنوان کرد: نباید همه امکانات پوشش اخبار شهرستان تنها به یک مجموعه خاص تعلق گیرد و سایر خبرنگاران هیچ سهمی از امکانات موجود نداشته باشند.

وی، اضافه کرد: خبرنگران شهرضا از تبعیضی که بین آن‌ها بوجود آمده است ناراضی هستند و مدیریت شهرستان باید به این مسئله رسیدگی کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی، تأکید کرد: نباید در برنامه‌های مختلف تنها یک گروه خبری دعوت شوند و سایر خبرنگاران نادیده گرفته شوند.

محمودی، با بیان اینکه خبرگزاری صدا و سیما در شهرضا دچار رخوت و کم کاری شده است اظهار کرد: این خبرگزاری مسائل و معضلات و اخبار شهرستان را انعکاس نمی‌دهد و مدیران اجرایی باید به این وضعیت رسیدگی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه تلفیق بودجه ۹۶ به اتمام رسید و از فردا بودجه در صحن علنی مجلس مطرح می شود، عنوان کرد: در هیچ سالی همانند امسال مردم برنامه بودجه و روند تصویب آن را دنبال نمی‌کردند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی با ابیان اینکه شفاف‌سازی‌هایی در زمینه بودجه در حساس سازی عمومی نسبت به آن بی اثر نبود، گفت: بودجه به نفع مردم اصلاح شد هرچند افرادی قصد دارند با این رویه مقابله کنند اما نمایندگان در برابر فشارها ایستادگی می کنند.

محمودی گفت: باید صادقانه به مردم خدمت و رضایت آنان را جلب کنیم ؛ برای حل مشکلات مردم نیز تنها تخصیص اعتبارات کافی نیست، بلکه فکر و اندیشه سازنده نیز می‌تواند راهگشا باشد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی تصریح کرد: ۹۰ درصد از بودجه سال ۹۶ صرف هزینه‌های جاری دولت می‌شود، که علت این مسئله بزرگ بودن دولت است و باید تلاش کنیم تا از آن کاسته شود همچنین صندوق‌های بازنشستگی کشور نیز در وضعیت ورشکستگی قرار دارد چون در هیچ کشوری همانند ایران حقوق افراد شاغل و بازنشسته از سوی دولت پرداخت نمی‌شود.

محمودی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به در پیش بودن دهه فجر، اظهار کرد: سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب دوران رشد و سازندگی بود و اقدامات جهادی بسیاری در کشور انجام شد ثمره آن احداث مدارس و راه‌هایی بود که اکنون پس از گذشت حدود چهار دهه این تأسیسات فرسوده شده‌ است.

وی تنگ نظری در ارایه خدمات و اجرای قانون را باعث تشدید وضعیت بیکاری و رکود اقتصادی در استان اصفهان دانست و افزود: سخت‌گیری در ارایه خدمات و برداشت‌های سلیقه‌ای از قانون استان اصفهان را با چالش جدی مواجه کرده است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی با بیان اینکه اگر تنها از حوزه صنایع دستی استان حمایت مناسبی بشود مشکلات بیکاری و رکود اقتصادی برطرف می‌شود، اظهار کرد: قانونی که در مجلس برای همه کشور وضع می‌ شود و در همه استان‌ ها اجرا می‌شود، در استان اصفهان اجرای ان با برداشت ‌های سلیقه ‌ای با مشکل مواجه می شود.

محمودی اضافه کرد: اصفهان دارای رتبه چهارم بیکاری در کشور است در حالی که بیشترین امکانات نیز در این استان وجود دارد بنابراین استاندار اصفهان باید فرهنگ مدیران اجرایی استان را تغییر دهد.

وی اذعان کرد: متأسفانه بروکراسی اداری و مانع تراشی برخی ادارات کار را به جایی رسانده که مردم برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستاییان با مبالغ بسیار اندک با مشکلات زیادی مواجه هستند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد تومان به حوزه راهداری و اجرای پروژه‌های راهسازی شهرستان اختصاص یافته است.

محمودی، اذعان کرد: قرار بود مسیر شهرضا به مبارکه در دهه فجر امسال افتتاح شود، اما بروکرسی اداری و سخت گیری در انتخاب پیمانکار مانع از افتتاح این پروژه شد.

وی ادامه داد: اگر هماهنگی شهرستانی ایجاد شود در دهه فجر امسال کلنگ اجرای پروژه فاضلاب شهرضا به زمین می‌خورد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی با اشاره به اختصاص ۲٫۵ میلیارد تومان برای حل معضل فاضلاب شهرضا، گفت: در زمینه حل مشکل فاضلاب شهری شهرضا کارهای زیادی انجام شده اما متأسفانه عدم پیگیری مسائل از سوی مدیران شهرستان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

محمودی با بیان اینکه ۹۹ میلیارد تومان از اعتبارات مازاد استان اصفهان در اختیار مجمع نمایندگان قرار گرفت، بیان کرد: در ابتدا پیشنهاد شد این اعتبار به شهرستان ‌های حوزه زاینده رود اختصاص یابد که با اعتراض سایر نمایندگان مواجه شد و پس از تقسیم اعتبار پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از این مبلغ به شهرضا تعلق گرفت.

وی تصریح کرد: اختصاص بیش از پنج میلیارد تومان به شهرضا در حالی است که تنها در حدود ۳۸ درصد از اعتبارات تملک دارایی شهرستان محقق شده است و تاکنون از اعتبارات تملک دارایی هیچ اداره ای استفاده نشده است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شوری اسلامی گفت: مقصر اصلی در نبود فرماندار برای شهرضا استاندار قبلی استان است که در آخرین لحظات حکم جدیدی را صادر کرد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.