سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۱ - پنج شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهرضا:

بحران کم آبی روستاهای جنوب شرقی شهرضا را تهدید می‌کند

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهرضا گفت: بحران کم آبی روستاهای منطقه جنوب شرقی شهرستان را تهدید می‌کند و ایجاد بندهای خاکی اقدامی مؤثر برای مقابله با این وضعیت است.

به گزارش شهرضانیوز، امان الله نیک‌رو عصر امروز در جلسه مدیریت بحران شهرستان شهرضا، با اشاره به اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان به مجموعه آبخیزداری کشور اظهار کرد: امید است مبالغی از این اعتبارات به استان اصفهان و شهرستان شهرضا نیز اختصاص پیدا کند.

وی، با اشاره به بحران های ناشی از شیوع پدیده خشکسالی در کشور و شهرستان شهرضا، احداث بندهای خاکی کوچک را راهکار مناسبی برای مقابله با شرایط دشوار فعلی دانست.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شهرضا، با بیان اینکه روستاهای جنوب شرق شهرضا با مشکل کمبود آب رو به‌ رو هستند ، بیان کرد: ایجاد بندهای خاکی توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این روستاها را از وضعیت بحرانی نجات داد.

نیکرو از نجام مطالعات آبخیزداری برای پروژه‌های متعدد بیولوژیکی ، عمرانی و غیر بیولوژیکی در حوزه آبخیزداری این شهرستان خبر داد.

ارسال ۳۰ کانکس برای مناطق زلزله زده

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شهرضا، نیز در این جلسه ، با اشاره به جانمایی مکانی در شهرضا برای حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله، عنوان کرد: ۳۰ کانکس از سوی هلال احمر شهرضا به مناطق زلزله‌زده غرب کشور ارسال شده است.

حسام سجادی با اشاره به جانمایی محل اسکان حادثه دیدگان حوادث غیر مترقبه شهرضا در منطقه سروستان، بیان کرد: نزدیک‌ترین مکان به شهر منطقه سروستان است که شیب ملایمی دارد و می‌توانیم در این منطقه چند مکان مناسب برای این منظور را پیش‌بینی کنیم.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در سه ماهه سوم امسال، دو پایگاه جاده‌ای امین‌آباد و مهیار ۵۵ مصدوم داشته ‌اند که ۲۱ نفر از آن ها به بیمارستان اعزام و ۴۵ نفر اسکان و ۲۸۷ نفر مراجعه حضوری به این دو پایگاه داشته‌ اند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شهرضا تصریح کرد: در همین مدت سومین گروه بهداشت روانی به مناطق زلزله‌زده غرب کشور ارسال شده اند.

سجادی ادامه داد: وقتی حادثه‌ای اتفاق می‌افتد مردم نزدیک ‌ترین مکان به منزل خود را برای اسکان انتخاب می‌ کنند و کمتر تمایل دارند به خارج از شهر بروند.

خسارت مرغداران بیش از کمک های دولت بود

سرپرست فرمانداری شهرضا نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت توجه به مقولات مختلف حوزه مدیریت بحران در این شهرستان عنوان کرد: همه دستگاه‌ های اجرایی باید در راستای پیشگیری از وقوع بحران و ایجاد زمینه مناسب برای کاهش مخاطرات ناشی از حوادث احتمالی تلاش کنند.

محمد حسین داراب با بیان اینکه باید مجموعه دستگاه های اجرایی شهرستان برای مقابله با خطر شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان همکاری کنند، اظهار کرد: صنعت طیور از نظر اقتصادی برای کشور و شهرستان بسیار مهم است زیرا این صنعت یکی از پر رونق‌ترین صنایع اقتصادی در کشور است و سالانه ۱۳۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد، این در حالی است که این صنعت بسیار آسان درگیر بحران می‌شود.

وی اظهار کرد: استان اصفهان سال گذشته به شدت درگیر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بود، و در در شهرستان نیز در سال گذشته با اقدامات به موقع شبکه دامپزشکی این بیماری کنترل شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا، گفت: در سال گذشته دولت ۳۵ میلیارد تومان به خسارت دیدگان پرورش دهنده طیور پرداخت کرد، این در حالی است که خسارت مرغداران در این بخش چندین برابر این رقم بود.

داراب تصریح کرد: هیچ مجوزی در شهرستان شهرضا برای تأسیس واحدهای طیور نباید بدون هماهنگی با اداره دامپزشکی صادر شود.

وی با تأکید بر ضرورت تدوین طرح جامع زلزله این شهرستان با همکاری همه ادارات، عنوان کرد: هر دستگاهی باید فعالیت‌هایی که در حوزه زلزله قبل، حین و بعد از آن می‌تواند انجام دهد را مشخص کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا در ادامه افزود: سازمان مدیریت بحران و سازمان پدافند غیرعامل در کشور برنامه‌های مدونی را پیش‌بینی کرده‌اند و در شهرستان نیز باید تیمی متشکل از بنیاد مسکن، هلال احمر، راه و شهرسازی، حمل و نقل جاده‌ای، شبکه بهداشت و درمان تشکیل و چند نقطه را برای اسکان اورژانسی در شهرضا مشخص کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.