سرویس: تولیدی » پوششی ۱۲:۲۷ - پنج شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا:

آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرضا تحت کنترل است

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا گفت: با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرضا مشاهده نشده است.

به گزارش شهرضانیوز، حمید رییس زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری عنوان کرد: شهرضا در جایگاه دوم پرورش طیور استان قرار دارد بنابراین ضرورت دارد که تدابیر پیشگیرانه از شیوع بیماری های پروندگان به ویژه آنفولانزای فوق حاد پرندگان اتخاذ شود.

وی ادامه داد: ورود و خروج هرگونه موارد مرتبط به صنعت طیور در شهرستان مشروط به بازرسی کارشناسان شبکه دامپزشکی و اخذ مجوز از این اداره است.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۵ کلاس آموزشی برای ۹۰۰ بهره بردار صنعت طیور در شهرستان برگزار شده تا با راهکارهای پیشگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان آشنا شوند.

رییس زاده تأکید کرد: لازم است بر ورود محصولات پروتیئی مرتبط به صنعت طیور از سمت شمال شهرضا و مسیر اصفهان به شهرضا نظارت بیشتری انجام شود تا از ورود محصولات آلوده احتمالی، پیشگیری شود.

وی گفت: در استان اصفهان کانون های شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پروندگان وجود داشت که طیور آلوده آن ها نابود شدند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا تصریح کرد: دو روستا در شهرستان از نظر شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان پایش شدند که نتیجه همه موارد آزمایش شده منفی بود اما نظارت مستمر بر مراکز روستایی پرورش طیور ادامه داد.

رییس زاده تأکید کرد: مبارزه با این بیماری تنها وظیفه شبکه دامپزشکی نیست و همه ادارات به ویژه محیط زیست و جهاد کشاورزی نیز باید در این زمینه همکاری مناسبی داشته باشند.

وی ادامه داد: مراکز غیر قانونی پرورش طیور و برخی از واحدهای صنفی که به صورت خودسرانه و غیرقانونی اقدام به پرورش طیور می کنند تهدیدی برای سلامتی مردم هستند که باید با همکاری نیروی انتظامی و داستان شهرستان به آنها برخورد شود.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: بر اساس مصوبه هسئت وزیران ایجاد مراکز پرورش بلدرچین، کبک و تولید تخم مرغ بومی مشمول دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی نیستند بنابراین نهادهایی که اینگونه تسهیلات را واگذار می کنند باید هماهنگی لازم را با شبکه دامپزشکی انجام دهند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.