سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۲۱ - پنج شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶

رییس اورژانس 115 شهرضا خبر داد:

انجام بیش از ۲ هزار مأموریت اورژانس در شهرضا

رییس اورژانس ۱۱۵ شهرضا گفت: در سه ماهه سوم امسال دو هزار و ۱۲۵ مأموریت اورژانسی در شهرستان شهرضا انجام شده است.

به گزارش شهرضانیوز، حبیب صادقی پیش از صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد: در سه ماهه شوم امسال دو هزار و ۱۲۵ مأموریت اورژانسی در شهرستان شهرضا انجام شده است که مجموعا ۵۰۰ مصدوم بر جای گذاشته است.

وی ادامه داد: از مجموع مأموریت های اورژانسی در شهرستان هزار و ۱۸۰ مأموریت شهری و ۹۴۵ مأموریت جاده ای و روستایی بوده است.

رییس اورژانس ۱۱۵ شهرضا با بیان اینکه از مجموع مصدومان حوادث ترافیکی شهرستان ۱۵۷ مورد مربوط به راکبان موتورسیکلت بوده است، عنوان کرد: ۱۵۳ مأموریت مربوط به سرنشینان خودرو،۹۰ مورد مربوط به رانندگان خودرو و ۱۰۰ مورد مربوط به عابران پیاده بوده است.

صادقی گفت: هزار و ۶۲۵ مورد از مأموریت ‌ها غیر تصادفی بوده که بیشترین آن ها مربوط به بیماری ‌های قلبی و عروقی با ۳۲۴ مأموریت بوده است.

وی با بیان اینکه حوادث متفرقه ۲۶۳ عنوان مأموریت اورژانسی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: ۱۲۰ عدد از این مأموریت ها مربوط به سقوط و ۹۱۸ عدد از ان ها مربوط به سایر بیماری ‌ها بوده است.

رییس اورژانس ۱۱۵ شهرضا تصریح کرد: در سه ماهه سوم سال ۹ مورد احیای قلبی و ریوی موفق انجام شده است، این در حالی است که در این مدت ۱۸ مورد حادثه ویژه در شهرستان اتفاق افتاده است که شش مورد از آن مربوط به حوادث ترافیکی بوده و باعث مصدومیت ۳۹ نفر شده است.

صادقی در ادامه افزود: ۱۲ مورد از حوادث ویژه غیر ترافیکی با ۱۷ مصدوم بوده است، این در حلی است که در سه ماهه سوم امسال به علت برودت دمای هوا ۴ مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن در شهرضا اتفاق افتاد که مصدومن آن به بیمارستان اعزام شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اموزش دو هزار و ۱۰۰ نفر دانش آموزان، دانشجو و کارمندان ادارات در طرح آموزش بسیج همگانی احیا خبر داد و افزود: میانگین زمان رسیدن عوامل اورژانس در حوادث شهری شش دقیقه و در حوادث جاده‌ای هفت دقیقه و ۱۵ ثانیه است.

رییس اورژانس ۱۱۵ شهرضا گفت: دو کد اورژانس ۱۱۵ شهرضا با شش نفر از پرسنل، از شهرضا به منطقه زلزله زده سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی کرمانشاه اعزام شدند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.