سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۲۶ - سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲

رئیس اداره پست شهرضا

۳۱ واحد پستی در شهرستان شهرضا فعالیت می کنند

رئیس اداره پست شهرستان شهرضا گفت: ۳۱ واحد پستی در حال حاضر در شهرضا ارائه خدمات می دهند.

حجت اله قربانی در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با تبریک ۱۷ مهر روز جهانی پست اظهار کرد: پست شهرضا با قدمتی بالا دارای ۱ واحد مرکزی، ۱۶ دفتر پیشخوان دولت ، ۱۲ دفتر ICT روستایی و ۲ نمایندگی پست در مجموع ۳۱ واحد پستی در شهرستان است.

وی گفت : این اداره با توجه به رسالت و وظیفه خود کلیه خدمات پستی سنتی و جدید را در اداره مرکزی و دفاتر ارتباطی خدمات ارتباطی وابسته به پست مرکزی انجام می دهد.

رئیس اداره پست شهرضا با بیان اینکه این نهاد دیرینه اجتماعی، امروزه با مجهز شدن به پیشرفته ترین امکانات، سهم و نقش بیشتری در پیام رسانی پیدا کرده است گفت: در شرایط کنونی ارتباط پستی سازماندهی شده، فاصله ها را از بین برده، زمان را کاهش داده و در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به عنوان عاملی زیر بنایی، پیشتاز حرکت عمومی است.

وی با بیان اینکه ترافیک پست شهرضا در یک سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار مرسوله بوده است افزود: در سال ۹۱ اداره پست شهرضا یک میلیون فقره مرسوله را جابجا و توزیع نموده است.

قربانی با بیان اینکه در حال حاضر پست کشور بیش از ۱۰۰ نوع خدمات ارائه می‌کند، خاطرنشان کرد: سرویس‌های پست پیشتاز، پست سفارشی، پست ویژه، پست تلفنی، پست یافته، صندوق پست صوتی ، خرید و فروش اینترنتی، پست بار، صندوق شخصی، ارسال کارت پستال به صورت الکترونیکی، سرویس تمبر شخصی و تبلیغاتی، صدور سند، سرویس استعلام و ابلاغیه اداره ثبت، سرویس ثبت احوال و درج آگهی در روزنامه‌های رسمی از جمله مهم‌ترین سرویس‌های خدمت‌رسانی پست به مردم است.

وی به اهداف این نهاد در خدمت رسانی به مردم اشاره کرد و گفت: جذب مرسولات پستی در سطح جامعه، کوتاه کردن زمان قبول تا توزیع مرسولات پستی از هر نقطه به نقطه دیگر کشور، جایگزینی ارتباط پستی و جلوگیری از مراجعه مردم به سازمان‌ها و ادارات دولتی و کاهش مسافرت‌های شهری و بین شهری از مهمترین اهداف اداره پست به شمار می‌رود.

 رئیس اداره پست شهرضا گفت: به منظور کاهش هزینه ها و استفاده بهینه از امکانات، کلیه خدمات پستی و مکاتبات با اداره کل و شهرستان در این واحد بصورت اتوماسیون انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: این اداره با توجه به پتانسیل و ظرفیت موجود آمادگی انجام امور قبول و توزیع خدمات سایر ادارات و ارگان های دولتی و خصوصی را دارد.

قربانی با تقدیر از زحمات کلیه نیروهای خدمات پستی افزود: اداره پست و دفاتر مربوطه، می توانند در گسترش رفاه عمومی و ارتقای دانش و فرهنگ اجتماعی سهیم باشند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.