سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۰۱ - دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا:

افزایش مصرف ماده مخدر گُل در میان جوانان و نوجوانان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا گفت: اکنون شیوع شناسی ها نشان می دهد مصرف ماده مخدر «گُل» در میان جوانان و نوجونان بیشتر است.

به گزارش شهرضانیوز، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، در جلسه این ستاد اظهار کرد: درسنامه ‌ای برای همه معلمان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم تهیه شده است و معلمان موظف هستند این کتاب را که مصوبه آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر را دارد تدریس کرده و چند دقیقه از وقت کلاس را به آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد اختصاص دهند.

محمد رضا انصاریپور، ادامه داد: این کتاب اکنون در حال توزیع در سراسر کشور است و باید به ۱۰۷ هزار مدرسه در سراسر کشور ارسال شود.

وی، بیان کرد: همکاری خانه و مدرسه برای دوره پیش دبستانی ، آموزش والدین و کرکنان آموزش و پرورش نیز از جمله دیگر طرح هایی است که از سوی معاونت فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اجرا خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، عنوان کرد: آموزش ها به سوی هشدار نسبت به خطرات ماده مخدر «گُل» سوق پیدا کرده است که شیوع آن بیشتر شده است.

انصاریپور، اذعان کرد: اکنون شیوع شناسی ها نشان می دهد مصرف ماده مخدر «گُل» در میان جوانان و نوجونان بیشتر است.

وی، تصریح کرد: اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان به بیمه‌ معتادان اختصاص یافته است، و بنابر اعلام قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اگر استانی پوشش ندهد باید موضوع برای پیگیری قضایی منعکس شود .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، با بیان اینکه متاسفانه در موضوع بیمه‌ی معتادان شاهد تعلل بیمه‌ها هستیم که پذیرفتنی نیست ، بیان کرد: شناسنامه‌دار کردن سمن‌ها و اجتماعی شدن گفتمان مبارزه با اعتیاد و موادمخدر از موضوعات اساسی مد نظر این ستاد است.

انصاریپور، بیان کرد: افزایش شمار معتادان مورد تایید نیست و بررسی‌ها نشان می دهد که شمار این افراد کاهش یافته است.

وی، تصریح کرد: در شیوع‌شناسی انجام شده در سال ۹۰ تعداد معتادان شناخته‌شده سه میلیون و ۳۶۰ هزار نفر بود که این آمار به دلایلی در آن زمان اعلام نشد، حال آنکه در شیوع‌شناسی انجام شده در سال ۹۴ این تعداد دو میلیون و ۸۸۰ هزار نفر اعلام شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، گفت: اعتیاد جامعه‌ی دانش‌آموزی موضوعی بسیار حساس و ظریف است و اگرچه آمار اعتیاد در جامعه‌ی دانش‌آموزی قابل توجه نیست، اما برای ما یک دانش‌آموز هم زیاد است .

انصاریپور، عنوان کرد: کوچکترین اهمال از سوی شورای مبارزه با مواد مخدر پذیرفته نیست، روند مبارزه با اعتیاد نیز باید از حالت اداری خارج شده و به صورت یک پروژه همگانی و با روش های جدید دنبال شود.

وی، اظهار کرد: اگر مدیران احساس کنند که موضوع مبارزه با مواد مخدر از روند معمول و اداری خارج شده و به یک پروژه تبدیل شده است، حضور بیشتری خواهند داشت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، ادامه داد: پیاده روی خانوادگی، برنامه منسجم و هماهنگ ورزش همگانی و ایجاد انگیزه و اشتیاق برای حضور خانواده‌ها بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.