سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۵۸ - دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا مطرح کرد:

وجود بیش از ۴ هزار مددجوی کمیته امداد در شهرضا

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا گفت: در حال حاضر چهار هزار و ۳۸ نفر در قالب دو هزار و ۳۲۰ خانوده تحت پوشش کمیته امداد هستند.

به گزارش شهرضانیوز، عبدالرزاق میرزایی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا عنوان کرد: در حال حاضر از جمعیت ۱۸۰ هزار نفری شهرستان شهرضا چهار هزار و ۳۸ نفر در قالب دو هزار و ۳۲۰ خانواده از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده می‌کنند.

وی، با بیان اینکه ۲٫۲ درصد از جمعیت شهرستان تحت پوشش خدمات کمیته امداد هستند، اظهار کرد: ۳۰۲ نفر از جمعیت روستایی در قالب ۱۴۰ خانوار در قالب طرح مددجویی و یکهزار و ۳۹۶ نفر در قالب ۸۶۵ خانواده روستایی در قالب طرح شهید رجایی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده می کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا، بیان کرد: یکهزار و ۲۷۰ نفر در قالب ۷۵۱ خانوار با سرپرست مرد و دو هزار و ۷۶۸ نفر در قالب یکهزار و ۷۵۲ خانوار با سرپرست زن تحت پوشش این نهاد انقلابی در شهرضا هستند.

میرزایی، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: ۵۷ درصد از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرضا شامل یکهزار و ۳۱۶ خانوار به علت فوت سرپرست، هشت درصد شامل ۱۹۰ خانواده به علت طلاق، چهار صدم درصد شامل ۱۰ خانوار به علت متارکه، ۳۰ درصد شامل ۶۹۷ خانوار به علت از کار افتادگی و دو درصد شامل ۴۷ خانوار به علت بیماری سرپرست به خدمات امدادی نیاز پیدا کرده اند.

وی، تصریح کرد: دو درصد از جمعیت تحت پوشش این نهاد در شهرضا شامل ۵۵ خانوار به علت زندانی شدن سرپرست و یک خانواده سرباز نیز از خدمت ارایه شده استفاده می کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان شهرضا، در تشریح خدمات معیشتی ارایه شده به خانواده های تحت پوشش این نهاد، عنوان کرد: به خانواده های یک نفره ماهیانه ۱۴۸ هزار تومان پرداخت می شود و این میزان افزایش پیدا می کند تا اینکه به خانواده های پنج نفره و بیشتر ماهیانه ۴۶۵ هزار تومان در ماه پرداخت می شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.