سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۱۸ - دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶

نخستین گام در نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهرضا

با بازدید شهردار شهرضا، اعضای شورای اسلامی این شهر و رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی این شهرداری از یک گروه خودروساز، نخستین گام در نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری شهرضا برداشته شد.

رحیم جافری، شهردار شهرضا در حاشیه بازدید از گروه خودروسازی «زرین خودرو» در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای حوزه مدیریت شهری شهرضا اصلاح ناوگان اتوبوسرانی به عنوان یکی از مهمترین ارکان حمل و نقل عمومی است.

وی تصریح کرد: هر روز جمعیتی در حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار نفر در شهرضا تردد دارند که شمار بسیار زیادی از این افراد اتوبوس‌های عمومی را به عنوان وسیله نقلیه خود انتخاب می‌کنند.

شهردار شهرضا اضافه کرد: متأسفانه معابر و خیابان‌های شهرضا در حال حاضر ظرفیت لازم برای عبور اتوبوس‌ها را ندارد، این در حالی است که این خودروها بیش از دو برابر عمر مفید سرویس‌دهی کرده‌اند و کارکرد بیشتر آن‌ها، باعث افزایش آلایندگی صوتی و زیست‌محیطی می‌شود.

جافری با اشاره به این که اتوبوس های فعال در شهرستان روزانه هشت هزار کیلومتر طی می کنند، گفت: این مسئله به این دلیل است که شهرداری شهرضا به خارج از محدود شهری خود هم سرویس می دهد.

وی ادامه داد: دورترین روستا از شهر ۶۰ کیلومتر است و همچنین شهروندان این شهرستان در بخش منظریه و روستاهای دیگر برای رفاه مردم این خدمت را ارائه می دهند.

شهردار شهرضا با بیان این که میانگین عمر مفید اتوبوس‌ها ۱۱ سال است، افزود: متاسفانه اتوبوس‌های درون شهری شهرضا بیش از دو برابر عمر مفید خود کار کرده اند.

جافری گفت: بازدید از این مجموعه صنعتی خودروساز نخستین گام عملی شهرداری برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی است که با بررسی محصولات مختلف و تبادل نظر پیرامون راهکارهای ممکن در این زمینه انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: شهروندان شهرضایی لایق دریافت بهترین خدمات هستند به همین دلیل تلاش می کنیم تا در این بخش با بهترین امکانات ناوگان اتوبوسرانی را نوسازی کنیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.