سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۰۸ - سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا:

واکسن آنفولانزا از همه انواع این بیماری جلوگیری نمی‌کند/اخراج تعدادی از نیروهای شرکتی شبکه بهداشت/دستگاه سی تی اسکن جدید وارد شهرضا می شود

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا گفت: واکسن آنفولانزا از همه انواع بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی شدید پیشگیری نمی‌ کند بلکه از دو سوش شایع در سال قبل پیشگیری می کند.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت الله تنهایی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان شهرضا که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد ، اظهار کرد: واکسن آنفولانزا از همه انواع این بیماری و سرما خوردگی شدید پیشگیری نمی کند بلکه از دو سوش شایع در سال قبل از آن پیشگیری می کند.

وی ادامه داد: واکسن های انفولانزا معمولا از اپیدمی های شایع این بیماری در سالمندان ، افراد زیر ۱۰ سال ، افراد با ایمنی ضعیف بدنی ، افراد مبتلا به آسم و بیماری مزمن قلبی به طور ویژه جلوگیری می کند به همین دلیل تزریق این واکسن برای آنها ضروری است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا بیان کرد: تلاش شده تا سالمندان در دسترس شهرستان همانند افرادی که در خانه های سالمندان نگهداری می شوند درخصوص سوَ های شایع در سال قبل واکسینه شوند.

تنهایی عنوان کرد: زمانی در حوزه سلامت موفق هستیم و می توانیم خدمات بهینه را به مردم ارایه دهیم که همه بخش ها با حداکثر توان در این زمینه همکاری و فعالت کنند.

وی عنوان کرد: باید اعتماد مردم به سیستم سلامت وجود داشته باشد به همین دلیل جذب اعتماد عمومی یکی از مهمترین رسالتهای شبکه بهداشت و درمان بوده که در این زمینه با موفقیت عمل کرده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا ادامه داد: غیر از کودکان تازه متولد شده در شهرستان سایر مهاجرانی که به شهرستان وارد می شوند نیز واکسینه می شوند.

تنهایی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: با اجرای طرح تحول در نظام سلامت شرایطی در وزارت بهداشت و درمان کشور ایجاد شد که به موجب آن شمار زیادی از جوانان با مدارک تحصیلی دانشگاهی در رشته‌های مرتبط با خدمات این وزارتخانه استخدام شدند.

وی تصریح کرد: نیروهایی که در طرح تحول سلامت استخدام شدند از طریق شرکت‌هایی که مجوز همکاری با وزارت بهداشت و درمان را داشتند، جذب شدند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا ادامه داد: در هیچ یک از شهرستان‌های کشور مانند شهرضا، از توان و تخصص جوانان تحصیل‌کرده در رشته‌های بهداشتی و درمانی استفاده نشد و همین عامل زمینه استخدام شمار زیادی از این افراد را در قالب نیروهای شرکتی فراهم کرد.

تنهایی گفت: در ابتدا قرار بود در طرح تعدیل نیرو ۲۰ نفر از افراد استخدام شده در طرح تحول سلامت تعدیل شوند که با تلاش‌های انجام شده این تعداد به پنج نفر کاهش پیدا کرد.

وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا به دنبال یافتن راهی است که در صورت امکان نیروهای تعدیل شده دوباره به محل کار خود بازگردند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: یکی از شرکت‌هایی که در زمینه ارایه خدمات درمانی با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همکاری می‌کرد، یک دستگاه سی تی اسکن را در بیمارستان امیرالمؤمنین مستقر کرد.

وی ادامه داد: این دستگاه برای مدت ۱۰ سال در شهرهای فاقد سی تی اسکن مستقر می‌شد و براساس قرارداد، منافع حاصل از خدمات این دستگاه به بیماران، برای این مدت به شرکت مجری طرح تعلق می‌گرفت.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرضا تصریح کرد: در ابتدا قرار بود از این طریق دو دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان‌های خمینی شهر و عیسی بن مریم اصفهان تعلق گیرد که با تلاش نماینده شهرضا، یکی از آن‌ها به بیمارستان امیرالمؤمنین شهرضا اختصاص پیدا کرد.

تنهایی گفت: متأسفانه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با این شرکت به توافق نرسید که به دنبال آن، دستگاه سی تی اسکن به خارج از استان منتقل شد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر در شهرضا دستگاه سی تی اسکن وجود دارد و  تا ۹۰ درصد از نیازهای بیماران را تأمین می‌کند، اما برای برخی از مراجعات تخصصی بیماران باید به مرکز استان مراجعه کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرضا اضافه کرد: متأسفانه در مراحل ساخت و ساز یال دوم بیمارستان امیرالمؤمنین وفقه‌ای ایجاد شد، اما با معرفی پیمانکار جدید این بخش تا پاییز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و  به دنبال آن جدیدترین تجهیزات درمانی نیز به شهرستان تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.