سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۳۸ - سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مطرح شد؛

تحقق کمتر از ۵۰ درصد از سهمیه اشتغال شهرستان شهرضا

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا گفت: سهمیه اشتغالزایی شهرستان در سال جاری چهار هزار و ۴۷ نفر بوده است که تاکنون یکهزار و ۷۰۸ نفر از سهمیه در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است.

به گزارش شهرضانیوز، مصطفی اباذری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شهرضا، عنوان کرد: شش واحد اقتصادی شهرستان برای حضور در بازارچه مشاغل خانگی شهرستان معرفی شده اند.

وی ، ادامه داد: در خصوص طرح کاروزی فارغ التحصیلان دانشگاهی ۱۷۶ سهمیه به شهرستان شهرضا تعلق گرفت که تاکنون تنها ۱۷ نفر از متقاضیان حضور در این طرح در سامانه مربوط به آن ثبت نام شده اند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، بیان کرد: به جز ادارات صنعت معدن تجارت و آموزشکده فنی و حرفه ای اداره دیگری برای اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی اقدام نکرده است.

اباذری ، تصریح کرد: استاندار اصفهان همه نهادها و دستگاه های اجرایی را موظف به ارایه طرح هایی برای استفاده از بسته حمایت دولت از اشتغال کرده اند.

وی ، گفت: درخصوص تسهیلات تبصره ۱۸ واگذاری تا ۲۵۰ میلیون از تسهیلات این طرح در اختیار شهرستان و بیش از آن در اختیار کارگروه استان است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، اذعان کرد: متأسفانه آمار متقاضیان کار در شهرستان ۱۰ برابر امکاناتی است که در اختیار داریم بنابراین لازم است از مشارکت بخش خصوصی استفاده شود.

اباذری، اظهار کرد: تعهد اشتغال استان در سال جاری ۹۰ هزار نفر است که از این تعداد چهار هزار و ۴۷ نفر سهمیه شهرستان شهرضا است اما تنها یک هزار و ۷۰۸ نفر از آن در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تسهیلات اعطایی دولت برای اشتغال روستاییان، عنوان کرد: هدف دولت از ارایه بسته حمایتی در این بخش ایجاد مراکز کارآفرینی و اشتغال در مناطق روستایی است بنابراین سایر افراد غیر از روستاییان نیز می توانند از این تسهیلات استفاده و مراکز کارآفرینی را در روستاها ایجاد کنند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، تصریح کرد: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید به دستگاه صادر کننده مجوز مراجعه و مقدمات لازم را انجام دهند.

اباذری، بیان کرد: تعیین اهلیت افرادی که توانایی اشتغالزایی دارند با دستگاه صادر کننده مجوز آن ها است که باید در مدت یک هفته بعد از صدور تقاضا به آن رسیدگی کنند.

وی ، اضافه کرد: این تسهیلات در بخش های کارآفرینی ، سرمایه در گردش و تجهیز پرداخت می شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.