سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۰۹ - جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

شعارزدگی مشکلات مردم را حل نمی‌کند/اخذ مالیات از قرض الحسنه‌ها صحیح نیست

امام جمعه شهرضا گفت: مردم از دولت انتظار دارند بیشتر برای حل مشکلات آنان تلاش کند و برنامه کاربردی ارائه کند، شعارزدگی مشکلات جامعه را حل نمی‌کند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که در مسجد صدیقه طاهره شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: یکی از مهمترین معضلات و نارسایی‌هایی که در شرایط فعلی با آن مواجه هستیم کم آبی گسترده است که بخشهای زیادی از کشور و از آن جمله استان اصفهان را درگیر کرده است.

وی با اشاره به بخشهایی از سخنان استاندار اصفهان اظهار کرد: در طول چهار دهه گذشته به معضل بی آبی استان اصفهان بی توجهی شده است.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: مسئولان اجرایی و اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنند تا معضل کم آبی استان را برطرف کنند.

حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: به دنبال وقوع مسائل اخیر در شهرستان و باهدف بررسی مطالبات مردم جلسه‌ای باحضور مسئولان اجرایی شهرضا برگزار شد که لازم است مردم از نتیجه آن باخبر شوند.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که مردم شهرستان با آن مواجه هستند در شهرستان قابل حل است به شرط آنکه برای آن راهکار مناسبی وجود داشته باشد.

امام جمعه شهرضا گفت: به تازگی قرض الحسنه‌ها ملکف به پرداخت مالیات شده اند که این مسئله صحیح نیست زیرا قرض الحسنه محلی است که افراد سرمایه های خود را بدون چشم داشت مالی در اختیار دیگران قرار می دهند.

حجت الاسلام یعقوبی اذعان کرد: متأسفانه وقتی به مسئولان مالیاتی اعتراض می کنیم که نباید از قرض الحسنه ها مالیات بگیرید می‌گویند قرض الحسنه ها هم این مالیات را از مردم بگیرند، در چنین شرایطی که مردم به معضلات اقتصادی مواجه هستند اخذ اینگونه وجوه صحیح نیست.

وی تصریح کرد: مردم وضعیت مالی خوبی ندارند همه مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب هم بر ضرورت رسیدگی به معضلا اقتصادی مردم تأکید کردند.

امام جمعه شهرضا اظهار کرد: نباید اجازه دهیم تفسیر آشوب و اغتشاش از وقایع اخیر باعث فراموشی مطالبات به حق مردم شود.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: دولت چند سال قبل از مردم مبالغی برای ثبت نام سهام عدالت دریافت کرد و اکنون به هر نفر ۵۰ هزار تومان داده است یا ماهیانه ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان یارانه به مردم پرداخت می‌کند، مردم ما گدا نیستند دولت باید مشکلات اساسی آنان را حل کند.

وی اضافه کرد: مردم خواستار برخورد قاطع با گرانی و تورم، بیکاری جوانان، پرداخت به موقع حقوق و دستمزدها و حل مشکل مسکن جونان هستند.

امام جمعه شهرضا اظهار کرد: اگر مشکل بیکاری حل شود جوانان شاداب می شوند و سایر معضلات زندگی آنان نیز حل خواهد شد.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه باید به درد و دل مردم توجه کنیم بیان کرد: باید از شعارزدگی پرهیز کنیم اینگونه کارها دردی را درمان نمی کند.

وی، اظهار کرد: تا وقتی که همه به دنبال محکوم کردن دیگران هستند کاری انجام نمی شود، بهترین و کم هزینه ترین راه برای پیشگیری از ایجاد نارضایتی عمومی رصد به موقع مطالبات مردم و رسیدگی به آن است.

امام جمعه شهرضا، تصریح کرد: باید صدای مردم را بشنویم و برای پاسخگویی به نیازهای آنان راهکار ارائه دهیم.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با مردم قم تأکید کرد: باید بین اغتشاش گران و مسالبات به حق مردم تفاوت قائل شویم.

وی اضافه کرد: باید دستگیر شدگانی که برای نخستین بار دستگیر شده‌اند یا فریب خورده‌اند آزاد شوند اما کسنی که به گروهکهای ضد انقلاب نظیر منافقان وابستگی داشته اند باید محاکمه شوند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.