سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۲۷ - پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶

شهردار شهرضا:

لازم است فضای تعامل بین ادارات را تقویت کنیم

شهردار شهرضا گفت: بانک‌ها و اداره بیمه تأمین اجتماعی نیز لازم است در وصول مطالبات خود از شهرداری شرایطی را فراهم کنند که بتوان با تعامل مشکلات موجود را حل کرد.

به گزارش شهرضانیوز، رحیم جافری در جلسه ستاد تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، با بیان اینکه درآمد عمومی مردم کاهش یافته است و به تبع آن درآمد نهادهای خدمات رسان به ویژه شهرداری‌ها نیز کاهش یافته است گفت: متأسفانه برخی رویه‌های دست و پا گیری که فراتر از قوانین و آیین‌نامه‌های ابلاغی اتخاذ می‌شود، شهروندان را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان نظام مهندسی بیان کرد: سازمان نظام مهندسی وظیفه دارد بر همه مراحل ساخت و ساز نظارت کند اما در شرایط فعلی مبالغ هنگفتی برای نظارت در بررسی استحکام بنا اخذ می شود که با وضعیت اقتصادی شهروندان سازگار نیست.

وی ادامه داد:برای طراحی نقشه ساختمان در شرایط فعلی تعداد زیادی از مهندسان نقشه‌های از پیش طراحی شده را بصورت کپی‌برداری استفاده می‌کنند.

شهردار شهرضا از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی عوارض شهرداری در شهرضا خبر داد و افزود: امکان وصول این مبالغ را در قالب اقساط بلندمدت فراهم شده است.

جافری در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در سال‌های گذشته رقم بسیار اندکی از بودجه عمومی دولتی به شهرداری شهرضا تعلق گرفت و سایر هزینه‌ها از محل عوارض پرداختی شهروندان تأمین شد.

وی با اشاره به اجرای طرح احداث میدان دام در شهرضا بیان کرد: این طرح از شش سال قبل آغاز شده و در این مدت ۳٫۵ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است، اما شهرداری بیش از این توان اختصاص اعتبار برای این مجموعه را ندارد.

شهردار شهرضا اذعان کرد: پیشنهاد شده ادامه عملیات ساخت و ساز به اتحادیه گوسفندداران یا اعضای آن واگذار شود ولی جهادکشاورزی با این طرح مخالفت می‌کند.

جافری همچنین اظهار کرد: بر اساس قانون باید یک سوم بهای بلیط اتوبوس‌ها از منابع دولتی تأمین شود اما این وظیفه قانونی تاکنون اجرا نشده است این در حالی است که ناوگان اتوبوسرانی شهرضا دو برابر میانگین عمر مفید آن فعالیت کرده است که علاوه بر افزایش مشکلات حمل و نقل شهری به آلودگی هوا و معضلات زیست محیطی هم منجر می‌شود.

وی با انتقاد از اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده هم در زمان خرید قیر و هم در زمان تبدیل آن به آسفالت، بیان کرد: اخذ این مبالغ در نهایت باعث افزایش فشار اقتصادی بر شهروندان می‌شود.

شهردار شهرضا با اشاره به مسدود کردن حساب شهرداری از سوی برخی ادارات این شهرستان گفت: این کار بر خلاف اصل تعامل ادارات است که باعث ایجاد اختلال در نظام حسابرسی شهرداری می‌شود.

جافری صدور آراء قضایی از سوی اداره امور مالیاتی علیه شهرداری شهرضا، عدم پاسخ به استعلامات شهرداری و مطالبه ارقام هنگفت مربوط به سالیان گذشته از شهرداری را از مهمترین چالشهای فراروی شهرداری شهرضا با این اداره برشمرد.

وی گفت: بانک‌ها و اداره بیمه تأمین اجتماعی نیز لازم است در وصول مطالبات خود از شهرداری شرایطی را فراهم کنند که بتوان با تعامل مشکلات موجود را حل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.