سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۹ - پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶

رییس اداره امور مالیاتی شهرستان شهرضا:

اخذ مالیات بر ارزش افزوده قانونی است

رییس اداره امور مالیاتی شهرستان شهرضا با اشاره به انتقادات بعضی از شهروندان درخصوص مالیات بر ارزش افزوده، گفت: اخذ این دریف مالیاتی مستند به قانون بوده و قبل توفق نیست، این در حالی است که مالیات وصول شده در از این طریق به حساب خزانه و عوارض آن به حساب شهرداری واریز می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز،محمدجواد ناظم در جلسه ستاد تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، اظهار کرد: هدف اصلی سزمان امور مالیاتی جلب رضایت مؤدیان و جلوگیری از تضییع حقوق آن‌ها است.

وی گفت: در سال ۹۶ از تعداد ۹ هزار پرونده مالیاتی مؤدیان شهرستان، شش هزار و ۳۰۰ نفر که شامل ۷۰ درصد از مؤدیان است، مشمول استفاده از تسهیلات تبصره ۱۰۰ شدند.

رییس اداره امور مالیاتی شهرستان شهرضا با بیان اینکه در اصلاحیه جدید قانون مالیات‌های مستیم از تولیدکنندگان حمایت شده است اظهار کرد: ماده ۱۳۲ این قانون سرمایه‌گذاران را تا ۱۳ سال از پرداخت مالیات معاف کرده است مشروط بر آنکه برخی تکالیف قانونی نظیر تسلیم به موقع اظهارنامه در هر سال را انجام دهند.

ناظم با اشاره به انتقادات بعضی از شهروندان درخصوص مالیات بر ارزش افزوده، گفت: اخذ این دریف مالیاتی مستند به قانون بوده و قبل توفق نیست، این در حالی است که مالیات وصول شده در از این طریق به حساب خزانه و عوارض آن به حساب شهرداری واریز می‌شود.

وی تصریح کرد: بعضی از شهروندان پرونده مالیاتی تشکیل می‌دهند تا از این طریق بتوانند تسهیلات بانکی را دریافت کنند و دیگر به اداره امور مالیاتی مراجعه نمی‌کنند غافل از اینکه این اقدام آن‌ها را در شمول مؤدیانی قرار می‌دهد که هرسال باید اظهارنامه جدید تسلیم کنند.

رییس اداره امور مالیاتی شهرستان شهرضا تأکید کرد: یکی از مهمترین نیازهای جامعه ارائه آموزش‌های شهروندی با موضوعات مختلف قانونی از جمله قانون مالیات‌های مستقیم است تا شهروندان کمتر با مشکل مواجه شوند

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.