سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۵ - پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا :

کمبود نیروی انسانی داریم اما دولت مجوز استخدام نمی دهد

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا گفت: نیاز شدید وزارت صنعت معدن تجارت به نیروی انسانی متخصص و بازرسان در حالی است که مجوز استخدام سه هزار نیروی نظارت و بازرسی این وزارتخانه صادر نمی‌شود و حقوق آن‌ها نیز با تأخیر پرداخت می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمد ابراهیم خاتمی در در جلسه ستاد تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان شهرضا ۴۹۰ پروانه بهره برداری با اشتغال ۱۰ هزار نفر و ۳۵۰ پروانه بهره برداری با اشتغال بیش از ۱۱ هزار نفر صادر شده، این در حالی است که در شهرستان ۴۹ معدن فعال نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: با اشاره به طرح ادغام دو وزارتخانه و تشکیل وزارت صنعت معدن تجارت، اظهار کرد: متأسفانه این اقدام باعث شد تا شمار نیروی انسانی ناظر بر بخش‌های صنعت، معدن و تجارت در شهرضا از بیش از ۴۰ نفر به چهار نفر کاهش پیدا کند که همین عامل باعث کُندی فرایند رسیدگی به درخواست‌های کارآفرینان است.

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا ادامه داد: در شهرضا ۴۰ اتحادیه صنعتی و ۱۰ هزار واحد صنفی و پنج هزار و ۳۴۱ کارگاه فرش دست بافت خانگی وجود دارد که نیازمند اختصاص نیروی انسانی کافی جهت نظارت و بازرسی و رسیدگی به مشکلات آن‌ها است.

خاتمی تصریح کرد: نیاز شدید وزارت صنعت معدن تجارت به نیروی انسانی متخصص و بازرسان در حالی است که مجوز استخدام سه هزار نیروی نظارت و بازرسی این وزارتخانه صادر نمی‌شود و حقوق آن‌ها نیز با تأخیر پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.