سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۷ - پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا:

برای حل مشکلات مردم آتش به اختیار باشیم

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا گفت: دولت نمی‌تواند همه مشکلات مردم را حل کند، باید در حل معضلات مردم نیز آتش به اختیار عمل کرده و از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم در این زمینه استفاده کنیم.

به گزارش شهرضانیوز، محمد محسنی اژیه در جلسه ستاد تسهیل ارائه خدمات به شهروندان اظهار کرد: تنها شنیدن حرف مردم کفایت نمی‌کند بلکه لازم است برای حل معضلات مردم گام‌های اساسی برداشته شود.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سالیان اخیر بارها بر ضرورت حل معضلات اقتصادی مردم تأکید فرمودند و بر اجرای اصول اقتصادی مقاومتی تأکید فرمودند، اما برنامه‌ریزی جامعی در این زمینه انجام نشد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا تأکید کرد: دولت نمی‌تواند همه مشکلات مردم را حل کند، باید در حل معضلات مردم نیز آتش به اختیار عمل کرده و از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم در این زمینه استفاده کنیم.

محسنی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل پیگیری و حفظ حقوق عامه از سوی قوه قضاییه به دادگستری‌های سراسر کشور، اظهار کرد: از نشانه‌های اقتصاد بیمار در هر کشور افزایش پرونده‌های قضایی است که متأسفانه این مسئله در کشور ما نیز ایجاد و در حال افزایش است.

وی اژیه با بیان اینکه یکی از مواردی که توان اداری دستگاه‌های اجرایی را تحلیل می‌دهد، درگیر شدن آن‌ها در جریان رسیدگی به دعاوی مختلف است، اظهار کرد: ضرورت دارد با استفاده از شیوه‌های جایگزین طرح دعاوی در محاکم دادگستری، نظیر حل و فصل اختلافات به شیوه داوری، میانجی‌گری، کارشناسی و یا احیای فرهنگ ریش سفیدی، این مشکلات را حل و از درگیر شدن افراد در فرایند رسیدگی قضایی جلوگیری کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا آمارگیری را آفت دستگاه‌های اجرایی برشمرد و تصریح کرد: بانک‌ها باید تلاش کنند تا از حداکثر اختیار قانونی برای استمهال تسهیلات واگذار شده به متقاضیان استفاده و مسئولان اداره امور مالیاتی نیز باید کلاس‌های آشنایی با قوانین مالیاتی را برای کارآفرینان برگزار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.