سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۴ - پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضا:

تأخیر در پرداخت حقوق بیش از هزار کارگر در شهرضا/ وعده سر خرمن دولت برای مردادماه ۹۷

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: حقوق بیش از هزار کارگر در مدت‌های مختلف به تأخیر افتاده است، این در حالی است که سررسید اوراق قرضه‌ای که دولت برای پرداخت تعهدات خود ارائه کرده مربوط به مردادماه ۹۷ است.

به گزارش شهرضانیوز، مصطفی اباذری عصر امروز در جلسه ستاد تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، اظهار کرد: در شهرستان شهرضا معضلات اقتصادی زیادی در بخش‌های مختلف وجود دارد و باید هرچه سریع‌تر برای رفع آن‌ها چاره اندیشی شود.

وی با بیان اینکه تنها پنج واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال بیش از یکصد نفر در شهرک‌های صنعتی شهرستان وجود دارد، بیان کرد: تعداد کارخانجات صنعتی شهرستان از ۴۵۰ واحد در ابتدای دهه ۹۰ شمسی به ۲۰۰ واحد در حال حاضر کاهش یافته است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضا با بیان اینکه در شهرضا تعداد واحدهای تولیدی با اشتغالزایی بیش از ۵۰ نفر کمتر از ۲۰ واحد است گفت: این در حالی است که واحدهای صنعتی شهرستان با کمتر از ۳۰ درصد از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

اباذری اذعان کرد: متدسفانه رکود حاکم بر اقتصاد کشور واحدهای صنعتی شهرضا را نیز با مشکل مواجه کرده است، در سال ۱۳۹۵ تعداد ۶۵۰ نفر در شهرستان بیمه بیکاری دریافت می‌کردند که این تعداد در حال حاضر با ۴۰ درصد رشد به حدود هزار نفر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در برخی موارد دولت به تعهدات خود عمل نکرده است، بدهی ۷۰ میلیاردی اداره راه و شهرسازی به یک واحد تولیدی در شهرک رازی شهرضا از جمله این موارد است.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: حقوق بیش از هزار کارگر در مدت‌های مختلف به تأخیر افتاده است، این در حالی است که سررسید اوراق قرضه‌ای که دولت برای پرداخت تعهدات خود ارائه کرده مربوط به مردادماه ۹۷ است.

اباذری بیان کرد: نرخ بیکاری در شهرضا ۱۴ درصد است و هشت هزار فرد جویای کار نیز در مراکز کاریابی ثبت نام کرده‌اند این در حالی است که شرکت‌های صنعتی از ترس اعلام ورشکستگی در حال تعدیل نیروی انسانی خود هستند.

وی با اشاره به تعطیلی دو شرکت با اشتغالزایی بیش از ۷۰ نفر در آذرماه امسال گفت: مهاجرپذیری از جمله علل افزایش آمار بیکاری در شهرضا است.

وی اضافه کرد: نرخ مهاجرت در شهرضا ۲٫۶ درصد است، این در حالی است که شهرضا منطقه آزاد برای حضور مهاجران افغان اعلام شده که به افزایش بیکاری دامن می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.