سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۳۷ - سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶

مدیر مکتب‌القرآن الکریم دهاقان مطرح کرد؛

ضرورت شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی در جامعه/ فعالیت‌های قرآنی باید به سبک زندگی قرآنی ختم شود

مدیر مکتب القرآن دهاقان گفت: اصلی‌ترین موضوع در بحث قرآنی این است که باید به سمتی برویم که تمام فعالیت‌ها و کارهای قرآنی به تربیت قرآنی و سبک زندگی قرآنی ختم شود.

به گزارش شهرضانیوز؛ سیدامیرحجازی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اجرای طرح شناسایی افراد مستعد در مکتب القرآن کریم دهاقان، اظهار کرد: طرح نخبه پروری و شناسایی افراد مستعد قرآنی در اولویت کار این مرکز است

مدیر مکتب القرآن دهاقان تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری را از دیگر اهداف مکب القرآن دهاقان عنوان کرد و گفت: تقویت، حمایت و تلاش برای نخبه پروری قرآنی در زمینه حفظ قران، تجوید و قرائت بایدمورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی جوانان و نوجوانان و معرفی آنان به جامعه اسلامی نقش به سزایی در رشد و تقویت افراد داشته و انگیزه خوبی برای حفظ و تروجی قرآن فراهم می کند.

حجازی تربیت مربی به ویژه مربیان حفظ و قرائت را از دیگر اهداف برنامه های این مرکز دانست و عنوان کرد: شهر دهاقان با کمبود چنین مربیانی مواجه است.

مدیرمکتب القرآن دهاقان ادامه داد: به علت کمبود بودجه در این زمینه و نبود اعتبار مربی پروری به شکل درست انجام نشده است، این در صورت است که شهرستان از پتانسیل و ظرفیت خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه مربیانی هم که در حال فعالیت هستند دوره های لازم را ندیده اند، اذعان کرد: همه دستگاه ها در عرصه های مختلف فرهنگی به ویژه بخش قرآن، باید اهتمام ویژه ای برای اعتلای معنوی و فرهنگی داشته باشند.

حجازی درپایان گفت: اصلی‌ترین موضوع در بحث قرآنی این است که باید به سمتی برویم که تمام فعالیت‌ها و کارهای قرآنی به تربیت قرآنی و سبک زندگی قرآنی ختم شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.