سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۳۶ - شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶

مدیر مکتب القرآن الکریم دهاقان مطرح کرد؛

لزوم برگزاری جلسات قرآن در سنین و مقاطع مختلف/ تاثیر توسعه فرهنگ قرآنی بر ترویج سبک زندگی اسلامی

مدیر مکتب القرآن الکریم دهاقان با اشاره به لزوم برگزاری جلسات دانش آموزی، دانشجویی قران کریم، گفت: جلسات قرآن کریم باید به صورت مردمی در سطح جامعه پیگیری شود.

به گزارش شهرضانیوز؛ سید امیر حجازی در گفت وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره برگزاری جلسات محوری قرآن در دهاقان، اظهار کرد: جلسات قرآن خانگی گردهمایی گروهی از علاقه مندان به فراگیری قرآن کریم در منازل است.

نماینده قرآنی اوقاف و مدیرمکتب القرآن الکریم دهاقان، تصریح کرد: این جلسات به‌ منظور آموزش قرآن کریم در زمینه های مختلف انجام می‌شود و محلی برای توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در این شهرستان به ‌شمار می‌رود.

وی ادامه داد: پیشکسوتان و مربیان قرآنی می توانند با افزایش فعالیت های خود در زمینه قرآن کریم و حضور گسترده در جلسات معنوی قرآن بسیاری از این مشکلات را برطرف سازند.

حجازی با بیان اینکه جلسات معنوی خانگی قرآن کریم کارکردهایی از لحاظ آموزشی، تبلیغی و ترویجی، اخلاقی و تربیتی، مشاوره ای، فرهنگی، اجتماعی دارد، عنوان کرد: این جلسات باید در مقاطع مختلف از کودکی و نوجوانی پیگیری شود.

نماینده قرآنی اوقاف و مدیرمکتب القرآن الکریم دهاقان با اشاره به لزوم برگزاری جلسات دانش آموزی، دانشجویی قران کریم، تاکید کرد: جلسات قرآن کریم باید به صورت مردمی در سطح جامعه پیگیری شود.

وی خاطرنشان شد: توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه، ترویج سبک زندگی اسلامی، مقابله با تهاجمات فرهنگی، کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر آثار برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم است.

حجازی با اشاره به لزوم برگزاری سیار جلسات هفتگی قرآن کریم، گفت: جلساتی که به صورت ثابت در مراکز یا کانون ها برگزار می شود اثر لازم را نخواهد داشت وباید به صورت سیار در منازل برگزار شود تامردم بیشتر با قرآن آشنایی کامل پیدا کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.