سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۰۳ - جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

مردم خواستار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی هستند/دولت برای حل مشکلات اقتصادی برنامه ارائه کند

امام جمعه شهرضا گفت: مردم مشکلات اقتصادی زیادی دارند و لازم است دولت برای حل آن ها برنامه کاربردی و قابل اجرا ارائه کند، از سوی دیگر مردم خواستار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی هستند.

به گزارش خبرنگار شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره (س) شهرضا برگزار شد، با اشاره به اغتشاشات اخیر اظهار کرد: مردم و مسئولان در این روزها به خوبی ارزش امنیت و آرامش را درک کردند بنابراین باید از بانیان امنیت در جامعه قدردانی کنیم.

وی اظهار کرد: مردم برای استقرار و پیروزی نظم اسلامی بهترین جوانان خود را در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیم کردند و هنوز هم شهدای زیادی را برای دفاع از حرم تقدیم می کنند بنابراین مردم از انقلاب حمایت می کنند.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: مردم مطالباتی دارند که باید به آنها پاسخ گفته شود و معضلاتی دارند که باید برای حل آنها چاره اندیشی شود به همین دلیل لازم است دولت برنامه کاربردی و قابل اجرا ارائه کند.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: خانواده های شهدا خواستار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و کسنی هستند که به بیت المال دست درازی می کنند.

وی گفت: کمیسیون تلفیق بودجه باید لوایح بودجه ۹۷ را با توجه به وضعیت معیشتی مردم و نارسایی های اقتصادی جامعه تصویب کند.

امام جمعه شهرضا اذعان کرد: متأسفانه افراد زیادی سال ها تلاش کرده و اکنون بازنشسته شده اند اما حقوق بازنشستگی آن ها بسیار اندک است و بعضی دیگر از بازنشستگان نیز چندین ماه حقوق خود را دریافت نمی کنند، دولت باید برای این منظور راهکار ارائه دهد.

حجت الاسلام یعقوبی در ادامه افزود: جوانان بسیاری سالهای درازی از عمر خود را صرف تحصیل کرده و اکنون بیکار هستند و در برابر پدر و مادر خود خجالت زده هستند، دولت باید برای رفع معضل بیکاری نیز تلاش کند.

وی بیان کرد: پیشنهاد می شود در شهرستان کارگروهی متشکل از اداارت خدمات رسان آب و برق و گاز، فرمانداری، دادستان، صنعت معدن تجارت و اداره امو مالیاتی تشکیل شود تا مهمترین چالشهای فراروی صنتعگران و کارآفرینانی که واحدهای صنعتی آنان با تعطیلی مواجه شده را بررسی کنند.

امام جمعه شهرضا در ادامه افزود: در خطبه های نماز جمعه هفته آینده به مردم گزارش می دهیم که نتیجه تشکیل این کارگروه چه بوده و چه تدابیری برای حل معضل واحدهای صنعتی اتخاذ شده است.

حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: برای حل هر مشکلی باید امنیت در کشور وجود داشته باشد و بدون آن حل سایر مشکلات نیز غیر ممکن است.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب به ویژه آل سعود و اسراییل در اغتشاشات اخیر تلاش کردند تا امنیت را در کشور از بین ببرند و گروهی نیز با شعارهای خود خواستار بازگشت سلطنت بودند بدون توجه به اینکه مردم ایران رضاشاه و فرزندش را به دلیل مخالفت با اسلام سرنگون کردند.

امام جمعه شهرضا گفت: اگر مدافعان حرم در سوریه مقابل تروریستها را نمی گرفتند باید در داخل کشور با آن ها مواجه می شدیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.