سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۲۳ - شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶

رئیس شورای شهر شهرضا:

۲۰ درصد مناطق و محله ها در شهرضا کدپستی ندارند

رئیس شورای شهرشهرضا گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲۰ درصد از اماکن شهری ما فاقد پلاک کدپستی هستند و این درحالی است که این آمار در سایر شهرها به کم تر از ۱۰ درصد می رسد.

مهدی صالح پور صبح امروز در حاشیه جلسه شورای شهر شهرضا،در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، با اشاره به جلسه شورای شهر شهرضا با رئیس اداره پست شهرستان، اظهار کرد: بخش اعظمی از خریدها و دادوستدها در سال های گذشته اینترنتی و برخظ شده است که در این زمینه نقش پست بسیار دارای اهمیت است.

رئیس شورای شهرشهرضا با بیان اینکه در داد و ستدهای اینترنتی وجود شناسه محل و کدپستی ضروری است، تصریح کرد: اداره پست شهرضا به همین منظور پیمانکاری را معرفی کرد تا کدپستی اماکن شهری شهرضا به صورت کامل نصب شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه این پیمانکار، از آذرماه سال ۹۴ تاکنون گزارشی از عملکرد خود ارائه نکرده است، اذعان کرد: از این تاریخ تاکنون کار به صورت پراکنده پیگیری شده که مورد رضایت شورا و شهروندان نبوده است.

صالحپور با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۲۰ درصد از اماکن شهری ما فاقد پلاک کدپستی است، خاطرنشان کرد: این آمار درحالی است که میزان اماکن فاقد کدپستی در سایر شهرها به کمتر از ۱۰ درصد می رسد.

رئیس شورای شهرشهرضا از جمله اماکن مهم برای نصب پلاک کدپستی را محلات منوچهرآباد و جرم افشار دانست و خاطرنشان کرد: این محلات از قالب روستایی خارج شده و به بافت شهری افزوده شده اند که نیاز به سه هزار کدپستی دارند.

وی یکی دیگر از اماکن مهم شهرستان که نیاز به کدپستی دارند را مراکز تجاری دانست و اظهار کرد: با وجود اینکه مغازه ها و مراکز تجاری به کدپستی نیاز دارند اما تاکنون هیچ یک از مغازه ها و کارگاه های هر سه فاز شهرک کارگاهی امیرکبیر به این پلاک ها مجهز نشده اند.

صالحپور با بیان اینکه مقرر شد که ظرف مدت یک ماه آینده اداره پست داده های تکمیلی خود را در خدمت شهرداری قرار دهد، تصریح کرد: شهرداری نیز موظف است لایحه لازم برای تکمیل این کدهای پستی را به شورای شهر بفرستد تا معضل این پلاک های پستی یک بار برای همیشه مرتفع شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.