سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۲۲ - جمعه ۰۸ دی ۱۳۹۶

امام جمعه موقت شهرضا:

مسئولانی که حقوقهای نجومی می‌گیرند از وضع معیشت مردم خبر ندارند/گرانی اجناس وضعیت وخیمی را ایجاد کرده است

امام جمعه موقت شهرضا گفت: شاید برخی از مدیران که حقوقهای نجومی می گیرند یا سرمایه های زیادی در اختیار دارند از وضعیت مردم بی خبر باشند اما حقیقت این است که گرانی اجناس وضعیت وخیمی را ایجاد کرده است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام اصغر قائمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا، عنوان کرد: در نهم دیماه سال ۸۸ مردم ولایتمداری و بصیرت خود را به نمیش گذاشتند.

وی ادامه داد: بصیرت به معنای دفاع از ارزشهای انقلاب و و زنده نگه داشتن ارزشهای عاشورایی است؛ بصیرت یعنی اینکه انسان جایگاه خودش، کشور و مناطق شهرستان را بشناسد و بر اساس آن عمل کند.

امام جمعه موقت شهرضا تصریح کرد: اهل بصیرت باید بصیرت دینی و استقامت ایمانی داشته باشند، بی بصیرتها در جبهه باطل قرار می گیرند و بدون آنکه بدانند به راه خطا می روند.

حجت الاسلام قائمی اظهار کرد: اگر بصیرت نباشد افراد حتی حرمت عزای مام حسین را نیز نگه نمی دارند و با اعمال خود سبب رضایت دشمنان دین می شوند.

وی با اشاره به بخشهایی از سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب بیان کرد: همه مدیرانی که از ابتدای انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی مسئولیتی را بر عهده داشته اند هم خدمت کرده اند و هم در برخی موارد صدمات و خساراتی را به برخی بخشها وارد کرده اند.

امام جمعه موقت شهرضا در ادامه افزود: در جایی که مدیری به مردم و نظام خدمت کرده باید از خدمات از سپاس گزاری شود و در هرکجا خسارتی وارد شده است مدیران مسئول باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام قائمی تأکید کرد: مسئولان باید روحیه نقد پذیری داشته باشند و مردم هم باید در هرکجا نقصی مشاهده کردند بر اساس انصاف و عدالت نقد کنند بنابراین افرادی که به جای نقد کردن تهمت می زنند در واقع همان کاری را انجام می دهند که دشمن انتظار دارد.

وی تصریح کرد: هیچ ضمانتی وجود ندارد که همه افراد تا آخرین لحظه در مسیر درست باقی بمانند همانگونه که در صدر سلام طلحه و زبیر از مسیر حق منحرف شدند.

امام جمعه موقت شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: مسئولان باید اصول اقتصاد مقاومتی را در عمل پیاده کنند و از شعار دادن در این زمینه خودداری کنند.

حجت الاسلام قائمی تأکید کرد: مسئولان انتظار دارند تا نتیجه خدمات مسئولان را در زندگی خود مشاهده کنند پس وقتی وعده رونق اقتصادی و ارزانی کالاها داده می شود باید در سبد غذایی خانوار قابل مشاهده باشد.

وی گفت: مردم هیچگاه در برابر انقلاب و اسلام کوتاهی نکرده و هرجا به حضور انها نیاز بوده وارد عمل شده اند و اینک نوبت مسئولان است که به وظیفه خود عمل کنند.

امام جمعه موقت شهرضا عنوان کرد: با انشار اخباری مبنی بر گرانی حاملهای انرژی و سوخت در بودجه ۹۷ بسیاری از اجناس دیگر هم گران شد، این وضعیت برای مردم قابل تحمل نیست.

امام جمعه موقت شهرضا گفت: شاید برخی از مدیران که حقوقهای نجومی می گیرند یا سرمایه های زیادی در اختیار دارند از وضعیت مردم بی خبر باشند اما حقیقت این است که گرانی اجناس وضعیت وخیمی را ایجاد کرده است.

حجت الاسلام قائمی گفت: ممکن است صدای اعتراض ما به مسئولان پایتخت نرسد اما از مسئولان شهرستان می خواهیم که مشکلات اداری مردم را حل کنند و اجازه ندهند مردم مدتهای طولانی برای انجام یک کار ساده اداری سرگردان باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: خیرا در برخی از شهرهای استان خراسان برخی افراد تجمعات غیرقانونی برگزار کردند که در این شرایط حفظ بصیرت در مواجه شدن با این رویدادها ضروری است.

امام جمعه موقت شهرضا گفت: نباید کاری کنیم یا حرفی بزنیم که دشمنان از آن بهره برداری کرده و علیه خودمان از آن استفاده کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.