سرویس: ویژه های خبری ۱۲:۳۰ - پنج شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

لایحه بودجه سال ۹۷ به نفع مردم نیست/به این لایحه رأی نمی‌دهم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، گفت: به کلیات بودجه سال ۹۷ رأی نمی‌دهم چون چیزی در آن به نفع مردم نیست.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی پیش از ظهر امروز در همایش صنف بنا و معمار شهرضا که در سالن سرو مجموعه فرهنگی شهید مدرس شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: این روزها با طرح لایحه بودجه سال ۹۷ نگرانی هایی برای مردم از جهت گرانی حامل های انرژی ، سوخت و حذف یارانه ها ایجاد شده است.

وی ، ادامه داد: قول می دهم که به کلیات بودجه سال ۹۷ رأی ندهم چون چیزی در آن به سود مردم نیست و تا زمانی که این لایحه به سود مردم اصلاح نشود بر تصمیم خود استوار هستم.

عضو کمیسیون جتماعی مجلس شورای اسلامی ، تأکید کرد: همیسیون های تخصصی مجلی کار خود را برای بررسی بخش های مختلف لایحه بودجه آغاز کرده اند و اطمینان دادرم که نمایندگان مجلس شورای هیچ چیزی را بر منافع مردم ترجیح نمی دهند.

محمودی ، اظهار کرد: با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون انرژی ماده ۱۸ لایحه بودجه که مربوط به گرانی حامل های انرژی بود حذف شد.

وی ، تأکید کرد: از دولت حمایت می کنم اما در جایی که منفع مردم در خطر باشد یا ضرری به منافع مردم برسد در مقابل دولت می‌ایستم.

عضو کمیسیون جتماعی مجلس شورای اسلامی ، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با تلاش های انجام شده سهمیه ای برای بیمه ۵۰۰ نفر از کارگران ساختمانی شهرضا اخذ شده است و با توجه به ارزان قیمت بودن این بیمه ، برخی از مشکلات از صنف در بخش بهداشت و درمان برطرف خواهد شد.

محمودی ، اضافه کرد: درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی شهرضا به پلی کلینیک ارتقاء پیدا کرده است و امید است با افزایش امکانات این مرکز در آینده نزدیک خدمات درمانی بهتری به افراد تحت پوشش این بیمه ارائه شود.

عضو کمیسیون جتماعی مجلس شورای اسلامی ، همچنین با اشاره به تلاش های انجام شده برای تکمیل پروژه فاضلاب شهر شهرضا ، اظهار کرد: بعد از گذشت ۳۵ سال حدود ۳۵ درصد از این پروژه انجام شده است بنابراین باید تلاش کنیم تا هرچه زودتر این طرح به اتمام برسد.

محمودی ، بیان کرد: در شواری دور چهارم مصوبه ی بر اساس تبصره ۳ قانون ایجاد تأسیسات آب و فاضلاب ابلاغ شد اما در کمیسیون عمران مجلس نیز طرح دیگری تحت عنوان تبصره ۱۹ در حال بررسی است که اگر به تصویب برسد گزینه مناسب تری برای تکمیل پروژه فاضلاب شهرضا است.

وی ، گفت: اگر تبصره ۱۹ به تصویب مجلس برسد تلاش می کنیم تا شهرضا به عنوان شهر پایلوت برای اجرای این طرح در نظر گرفته شود زیرا در این صورت وزارت نیرو به تعهدات بیشتری وارد عمل می‌شود.

عضو کمیسیون جتماعی مجلس شورای اسلامی ، تأکید کرد: یکی از مهمرین امتیازات شهرستان شهرضا برخوداری از امتیاز ایجاد مرکز ویژه اقتصادی است اما باید این مرکز هرچه سریعتر راه اندازی شود.

محمودی ، گفت: رونق اقتصادی شهرضا و حل معضل بیکاری در گرو راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی شهرضا است بنابراین مسئولان استانی و شهرستانی باید از این پروژه دفاع کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.