سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۳۴ - چهارشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۶

گفت و گو با فعال رسانه ای شهرضا؛

شعارها و دست نوشته های مردم در ۹ دی اتمام حجت با فتنه گران بود/ فعالیت سرویس های جاسوسی و بنیادهای انقلاب مخملی در سال ۸۸

یک فعال رسانه ای، با بیان اینکه اقدامات فتنه گران علیه دستگاه عزاداری امام حسین(ع)، صبر مردم را لبریز کرد، گفت: مردم حماسه هشت دی را در استان اصفهان و شهرضا و ۹ دی را در تهران خلق کردند تا طومار فتنه برای همیشه درهم پیچیده شود.

محمد صادق رحمتی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، در رابطه با حماسه ۹ دی و فته ۸۸، اظهار کرد: فتنه ۸۸ را باید در یک بازه زمانی در طول انقلاب اسلامی مورد توجه قرار داد.
فتنه ۸۸ در پازل اقدامات غرب علیه ایران قرار دارد
فعال رسانه ای، با بیان اینکه استکبار جهانی در طول سال های پس از انقلاب اسلامی، در حوادث متعددی به دنبال براندازی انقلاب اسلامی و یا انحراف آن بوده است، تصریح کرد: فتنه ۸۸ در مسیر اقدامات علیه انقلاب اسلامی است که در این زمینه جنگ تحمیلی، کودتا نوژه، حوادث کوی دانشگاه و فتنه منافقان و از اقدامات غربف سرویس های جاسوسی و نیز ایادی آن ها در منطقه بوده است.
فتنه ۸۸ را باید با حوادث پیش از آن بررسی کرد
وی با بیان اینکه وقتی که فتنه سال ۸۸ را در این پازل قرار می دهیم به خوبی طراحی خارجی آن و مشخص بودن پارامترهای این فتنه پیش از شروع انتخابات مشخص می شود، خاطرنشان کرد: جامعه غرب در ابتدای برخورد با انقلاب اسلامی بحث تحریم و انزوا را در پیش گرفت، اما نقش تعیین کننده ایران در منطقه و موقعیت سوق الجیشی آن مانع از این شد که غرب به اهداف خود در این زمینه برسد.
رحمتی با بیان اینکه استراتژی بعدی که غرب در برابر جمهوری اسلامی به کار برد تلاش برای براندازی نظامی بود که اقداماتی از قبیل کودتا نوژه، جنگ تحمیلی عراق به ایران، فعال سازی گروهک های جدایی طلب و منافقین و البته حمله نظامی به ایران که منجر به امداد الهی در طبس شد همه در این دسته قرار می گیرد.
جهان بینی الهی عامل پیروزی ایران در دفاع مقدس بود
این فعال رسانه ای شهرضا، با بیان اینکه ایران براساس نوع جهان بینی غربی و نگاه مادی گرایانه هیچ شانسی برای مقاومت در برابر عراق با توجه به کمک هایی که دولت های غربی و شرقی به این کشور می کردند نداشت، تاکید کرد: اما آن چه موجب دست برتر ایران در این دفاع مقدس شد، همان نوع نگاه و جهان بینی الهی بود که امام خمینی(ره) و به دنبال آن رزمندگان اسلام داشتند.
تلاش غرب برای ایجاد انحراف در اهداف انقلاب اسلامی
وی با بیان اینکه عدم توانایی غرب برای به زانو در آوردن جمهوری اسلامی سبب شد تا استکبار جهانی وارد فاز تازه ای از برخورد با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی شود، تصریح کرد: آن چه تحت عنوان ناتو فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جنگ نرم در دهه ۷۰ و ۸۰ توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شد نشان دهنده این نکته بوده که استراتژی غرب در برابر جمهوری اسلامی از براندازی کلی به انحراف در انقلاب و نظام تغییر کرده است.
رحمتی مطرح شدن موضوعاتی مانند جامعه مدنی، آزادی لیبرال و جایگزینی واژه هایی مانند شهروند به جای امت را نشانه های این تلاش برای تغییر در مسیر انقلاب اسلامی دانست و گفت: نتیجه نزدیک به یک دهه تلاش فرهنگی دشمن برای تغییر در نوع نگرش و تفکر جامعه و به ویژه نسل جوان در حوادث کوی دانشگاه نمایان شد.
این فعال رسانه ای، با بیان اینکه وجود ولی فقیه در جامعه اسلامی و هوشیاری مردم در آن دوره مانع به نتیجه رسیدن فتنه تیر ۷۸ شد، خاطرنشان کرد: جامعه غرب با مشاهده این توان بالای نظام اسلامی در مدیریت مشکلات و نیز مقابله با استراتژی های پیچیده طراحی شده، چنین سال به یک عقب نشینی تاکتیکی پرداخت تا در کنار یک تجدید قوا، به طور کلی مهره های خود را در بدنه جامعه و کنار برخی از مسئولان از دست ندهد.
تمرکز لیبرال های داخلی بر روی روزنامه های زرد و زنجیره ای در فتنه ۷۸
وی در ادامه با بیان اینکه غرب و لیبرال های حامی داخلی او در تیر ۷۸ توان خود را بر روی رسانه های زرد و زنجیره ای گذاشت تا از این طریق بتواند بر روی قشر خاکستری جامعه تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: عدم موفقیت دولت اصلاحات در سال های اولیه دهه ۸۰، توهین های آشکار برخی از لیدرهای این جریان به مقدسات مردم در روزنامه های آن روز، فجایعی مانند کنفرانس برلین و نیز روی کار آمدن قشر انقلابی جوان در جامعه، زمینه این ر ا فراهم کرد که در ابتدای دهه ۸۰ شاهد کنار گذاشته شدن جریان های اصلاح طلب از مجلس و دولت باشیم.
رحمتی با بیان اینکه مطرح شدن شعارهایی مانند عدالت توسط دولت نهم، اقدامات هیئت وزیران این دولت در راه تحقق این شعارها و البته موفقیت هایی که این دولت در آن سال ها کسب کرد، سبب شد که جریان لیبرال حیات خود را در خطر بییند، عنوان کرد: همین امر زمینه تلاش این جریان ها برای بازگشت به قدرت با هر وسیله ای را فراهم کرد.
دیدار سران فتنه با امثال جورج سورس نشان دهنده برنامه ریزی ها برای براندازی نظام بود
فعال رسانه ای با اشاره به دیدار برخی از سران فتنه با امثال جورج سورس به عنوان لیدر اصلی انقلاب های مخملین پیش از انتخابات، عنوان کرد: آن چه امروز به اثبات رسیده، این است که اتفاقات سال ۸۸ یک برنامه از پیش تعیین شده بود که تمام پارامترهای یک انقلاب مخملی در آن به طور کامل لحاظ شده بود.
وجود تمام پارامترهای انقلاب مخملی در فتنه سال ۸۸

وی ادامه داد: استفاده از اسم رمز تقلب، استفاده از نمادهای متحدالشکل مانند رنگ سبز، اصرار بر وجود کمیته صیانت آرا و نیز اعلام پیروزی پیش از موعد که با همراه کامل رسانه های فارسی زبان خارجی همراه بود را می توان به عنوان گزاره های مهم انقلاب رنگین در کشور مدنظر قرار داد.
فعالیت سرویس های جاسوسی و بنیادهای انقلاب مخملی در سال ۸۸ 
رحمتی تاکید کرد: در طول ایام تمام سرویس های جاسوسی و بنیادهای طراح و حامی کودتای مخملین توان خود را برای براندازی حکومت ایران گذاشته بودند که از جمله می توان به فعالیت بنیاد سوروس، موسسه آلبرت انیشتین و مرکز مطالعات دفاع استراتژیک اشاره کرد.
این فعال رسانه ای با بیان اینکه همراهی مخالفان انقلاب اسلامی و دشمنان کشور با سران فتنه به خوبی نشان دهنده هدفمند بودن این اتفاقات در کشور بود، خاطرنشان کرد: برخی از کسانی که در این انتخابات شرکت کرده بودند، در ابتدا آنچه توسط کاندیداها و اطرافیان آن ها بیان می شد را باور کرده و حتی در برخی از تظاهرات روزهای اولیه شرکت کردند، اما این بار نیز رهبری به عنوان محور نظام با حضور در نماز جمعه و توصیه به نامزدها برای احترام به قانون، آنچه پشت پرده این قضایا بود را برملا کردند که موجب رویگردانی مردم از این قشر شد.
شهادت مردم و حمله وحشیانه به مساجد و اموال دولت از اقدامات فتنه گران بود
وی با بیان اینکه در طول هشت ماه فتنه ای که در سال ۸۸ در کشور به وجود آمد، به تدریج با وارد شدن فتنه گران به مقوله های جدیدتر نیت اصلی آن ها بیشتر برای مردم آشکار می شد، خاطرنشان کرد: توهین به عکس امام و رهبری، شعار علیه اسلامیت نظام استفاده از سلاح سرد علیه مردم عادی و ضرر رساندن به اموال مردم و دولت و البته مهم تر از همه حمله وحشیانه به عزاداران حسینی، توهین علنی به مقدسات مردم و حمله به مساد و به شهادت رساندن بسیجیان و مردم عادی تنها گوشه ای از اقدامات این فتنه گران در سال ۸۸ بود.
شعارها و دست نوشته های مردم در ۹ دی اتمام حجت با این قشر اندک بود
رحمتی با بیان اینکه همین اقدامات صبر مردم را دربرابر این عده قلیل تمام کرد و آن ها حماسه هشت دی را در استان و ۹ دی را در تهران خلق کردند،خاطرنشان کرد: گمان می کنم آنچه مردم در هشتم و نهم دی شعار دادند و آن پلاکاردها و دست نوشته هایی که در دست داشتند به خوبی هم فتنه را جمع کرد و هم اتمام حجتی برای تمام کسانی بود که دل در گرو سران فتنه داشتند.
کارشناس رسانه با بیان اینکه با مرور زمان اکنون بار دیگر دلباختگان به فتنه ۸۸ عرصه را برای حضور فراهم دیده اند و گمان می کنند این سکوت نظام اسلامی و مردم از سر نبود پاسخ قانع کننده در برابر آن ها است، خاطرنشان کرد: مطرح کردن مسائلی مانند آشتی ملی، گره زدن تمام مسائل کشور به فتنه ۸۸ و حصر سران فتنه توسط برخی از نمایندگان مجلس و البته طرح این مسلئه که نظام به اندازه فتنه گران در قضایای ۸۸ تقصیرکار است، همه و همه تلاش های بیهوده ای است که قدری فرصت نفس کشیدن به فتنه گران بدهد، اما صحبت های برخی از مسئولان در روزهای گذشته در رابطه با ۹ دی و سال ۸۸ و تمدید حصر سران فتنه به خوبی نمایانگر این نکته است که نه تنها فتنه خط قرمز نظام باقی مانده است، بلکه هر آنکه دم از فتنه بزند نیز توسط مردم به فراموشی سپرده می شود.

فتنه گران در طول فتنه ۸۸ از قطار جامعه اسلامی پیاده شدند
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با کسی قهر نکرده است که عده ای دم از آشتی ملی و امثالهم می زنند، گفت: سران فتنه و همراهان آن ها در طول هشت ماه فتنه، از قطار نظام اسلامی پیاده شدند و تمام پل های پشت سر خود را نیز خراب کردند، اما نظام با رافت با آن ها برخورد کرد و با حصر به آن ها لطف کرد.
رحمتی ادامه داد: رفع حصر فتنه گران با محاکمه آن ها همراه خواهد بود و این قشر باید پاسخ خون هایی که ریختند، حرمت هایی که شکستند، افتراهایی که نسبت به نظام اسلام روا داشتند و نیز ضررهای اقتصادی و تحریم هایی که زمینه تشدید آن ها را فراهم کردند بدهند؛ به طور حتم مردم از فتنه گران نمی گذرند.
انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.