سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۱۵ - سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶

استاد حوزه و دانشگاه:

رهبر معظم انقلاب بیش از ۲۰۰ بار در مورد فتنه ۸۸ سخنرانی کردند/ فتنه گران با اصل نظام مشکل داشتند

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره در مورد فتنه ۸۸ و لزم توجه به آن صحبت کرده اند، گفت: رهبر معظم انقلاب بیش از ۲۰۰ بار از فتنه ۸۸، خطرها و ضررهای آن در طول این چند سال به سخنرانی پرداخته اند و ۹ دی ماه را یوم الله نامیدند.

حجت الاسلام علی اصغر قائمی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز در رابطه با هفته بصیرت و لزوم بزرگداششت حماسه ۹ دی ماه، اظهار کرد: اعتقاد بنده این است که چون حماسه۹ دی پس از فتنه ۸۸ رخ داد و رهبر معظم انقلاب بیش از ۲۰۰ بار از فتنه ۸۸، خطرها و ضررهای آن در طول این چند سال به سخنرانی پرداخته اند، باید به این روز پرداخت.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره در مورد فتنه ۸۸ و لزم توجه به آن صحبت کرده اند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نهم دی ماه را یوم اللهی دانستند که در تاریخ ماندگار خواهد بود و اهمیت آن به دلیل بصیرت مردم در این روز است.

تمام مشکلات صدر اسلام به دلیل نبود بصیرت در جامعه بود

وی با بیان اینکه اگر به تاریخ نگاه کنیم اهمیت بصیرت را درخواهیم یافت، خاطرنشان کرد: تمام مشکلاتی که در صدر اسلام به وجود آمد، ریشه در نداشتن بصیرت و بینش برمی گردد.

حجت الاسلام قائمیی با ذکر مثالی در این زمینه، گفت: پس از این که پیامبر اکرم(ص) به مدینه آمدند، قدرت اسلام پس از گذشت ۱۰ سال سکونت ایشان در مدینه به جایی رسید که سوره کوچک نصر در سال های آخر عمر ایشان نازل شد.

استاد حوزه و دانشگاه با قرائت آیات این سوره، خاطرنشان کرد: خداوند در این سوره می فرماید ای پیامبر وقتی یاری و روزی خداوند آمد و دیدی مردم دسته دسته و گروه گروه وارد دین خدا می شوند، تسبیح پروردگار کن.

وی با یان اینکه اسلام در این دوره در اوج قتدار بود، عنوان کرد: پس از رحلت پیامبر اکرم(ص)، نبود بصیرت و کوتاهی و سکوت خواص موجب شد که اوضاع اسلام به قبل برگردد؛ یعنی مصیبتی که پس از رحلت پیامبر(ص) به وجود آمد و اتفاقات سقیفه نتیجه نبود بصیرت و سکوت خواص بود.

یوم الله ۹ دی جواب محکمی به سران فتنه و حامیان خارجی آن ها بود

حجت الاسلام قائمی با بیان این که این یوم الله ۹ دی تحولی پس از فتنه ۸۸ بود که هم دشمنان خارجی را مایوس کرده و هم دامنه فعالیت بازیگران داخلی را بسیار محدود کرد و جواب مستحکمی به آن ها داد، تصریح کرد: در این هفته همه باید به بصیرت، بینش و هوشیاری جامعه بپردازند و سعی در افزایش آن داشته باشند؛ جامعه اگر همه چیز داشته باشد اما بصیرت نداشته باشد داشته های خود را از دست می دهد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: وجود بصیرت زمینه کسب نداشته ها را هم حتی فراهم می کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با ادعایی که برخی از جریان های سیاسی مطرح می کنند که نظام اسلامی نیز در فتنه دارای اشتباه بوده است، گفت: به طور قطع نمی توان گفت که نظام تقصیراتی داشته است؛ ممکن است در این نظام افرادی اقداماتی انجام دادند که بهانه به دست فتنه گران بیفتد.

حجت الاسلام قائمی ادامه داد: افرادی که ایراداتی به بهانه  های مختلف ایرادات و بهانه هایی از نظام می گیرند باید به این تعبیر زیبای سید جمال الدین اسدآبادی که به انجمن وطنی گفت «به دنیا بگویید مسلمان بشوند و بعد اعلام کنید که خورشید اسلام پشت ابر مسلمان ها است» توجه کنند؛ یعنی ما نه تنها نور نداریم برخی مواقع جلوی نور خورشید را هم گرفته ایم.

نظام در مسیر درست درحال حرکت است

استاد حوزه و دانشگاه افزود: اسلام به ذاتی خود عیبی ندارد و هر عیبی که وجود دارد از مسلمانی ما است؛ نظام، خون شهدا و رهبری شهدا درست است و نظام در مسیر درست درحال حرکت است؛ شاید ایرداتی در آن روز به رئیس دولت دهم گرفته می شد، اما افرادی که در فتنه ۸۸ آمدند به اشخاص کار نداشتند و اصل نظام را هدف گرفته بودند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی این افراد پرچم های امام حسین (ع) را به آتش می کشیدند، به عکس امام خمینی(ره) توهین می کردند، شعار علیه اصل ولایت فقیه می دادند و در  مقابل اصل ولایت فقیه می ایستادند و شعار نه غزه و نه لبنان سر می دادند، این نشان دهنده یک فتنه بیرونی و وجود دست های خارجی در مدیریت آن است.

حجت الاسلام قائمی با بیان اینکه افرادی در گوشه و کنار به صورت تکی کم کاری هایی داشتند، خاطرنشان کرد: همیشه در تاریخ چنین مواردی بوده است و نمی توان اصل نظام و اصل انقلاب را زیر سوال برد.

فتنه گران با اصل نظام مشکل داشتند نه افراد حاضر در انتخابات

کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه فتنه گران با افراد پیروز در انتخابات کاری نداشتند، گفت: فتنه گران چرا علیه اشخاص پیروز در انتخابات و یا سایر افراد  شعار نمی دادند؟ این افراد علیه اصل نظام شعار می دادند و مشخص است این قشر و اربابان خارجی آن ها با اصل نظام مشکل دارند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با مباحث مطرح شده در رابطه با آشتی ملی، تصریح کرد: این قدر که در طول این سال ها از این واژه استفاده کردند، آیا سران فتنه از کار خود اعلام برائت و توبه کردند؟

سران فتنه حاضر به توبه از اشتباهات خود نشده اند

حجت الاسلان قائمی با بیان اینکه این ها حتی حاضر نیستند به اشتباه خودشان اعتراف کنند، گفت: آیا می توان با دشمنی که نابودی نظام را می خواهد آشتی کرد؟ آیا می توان با کسانی که با اصل نظام مشکل دارد آشتی کرد؟

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آشتی ملی هم اکنون وجود دارد و ملت در راهپیمایی ها و انتخابات به خوبی نشان می دهند که در کنار یکدیگر و نظام هستند؛ آن هایی که مشکل دارند باید خود را با جامعه تطبیق بدهند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی فتنه گران به بن بست رسیدند، به شعارهایی که گفتند عمل نکردند، از این شعارها استفاده می کنند که توجیهی برای کارهای خود داشته باشند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.