سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۱۵ - سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم شهرضا:

حماسه ۹ دی و انقلاب اسلامی اشتراکات زیادی دارند/ سران فتنه کوچک ترین اقدام و قدمی برای جبران خیانت خود برنداشته اند

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم شهرضا با بیان اینکه حماسه ۹ دی و انقلاب اسلامی اشتراکات زیادی دارند، اظهار کرد: همین اصول مشترک باعث ماندگاری ۹ دی شد که از جمله می توان به حضور یکپارچه مردم، تاثیرگذاری عاشورا اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید نعمت الله صالح در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز پیرامون دهه بصیرت و حماسه ۹ دی، اظهار کرد: نهم دی ماه فصل جدید و آغاز یک حرکت آگاهی بخش برای ملت ایران بود.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فتنه سال ۸۸ به مراتب خطرناک تر از جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس بود، تصریح کرد: در ایام دفاع مقدس دشمن به صورت علنی و اشکار به جنگ ما آمده بود و اهداف دشمن هم به طور صریح و قاطع اعلام شده بود اما در فتنه سال ۸۸،سران فتنه با عناوین انقلابی و ابزار عوام فریب و شعار حق طلبی و دفاع از حق مردم به میدان مبارزه با جمهوری اسلامی آمدند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم نیز در تشخیص مسئله حق و باطل و تفکیک بین آن ها دچار تردید و شک شده بودند، عنوان کرد: روشنگری مردم نیاز به زمان و بردباری داشت.
حجت الاسلام صالح ادامه داد: به حول و قوه الهی خداوند مردم ما را یاری کرد و با روشن شدن ماهیت فتنه گران مخصوصا در زمانی که به مساجد حمله کردند و پرچم های عزای امام حسین (ع) را به آتش کشیده و عزارداران امام حسین(ع) را مورد ضرب و شتم و توهین قرار دادند و یا در ماه مبارک رمضان علنا روزه خواری کرده و در روز قدس شعارهای انحرافی نه غزه و نه لبنان سردادند، روشن شد و مردم فهمیدند که این افراد به فکر اصلاح نظام و پیگیری حقوق مردم نیستند، بلکه از طرف دشمنان بیرونی هدایت می شوند.

حماسه ۹ دی ماه پایانی بر فتنه برنامه ریزی شده توسط دشمن بود
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: همین موجب شد که مردم بیدار شده، احساس وظیفه کرده و به صحنه آمدند و حماسه بزرگ و ماندنی ۹ دی را خلق کردند و در حقیقت حماسه ۹ دی پایانی بر فتنه بزرگی که دشمن برنامه ریزی کرده بود، شد.
وی با بیان اینکه ما معتقد هستیم که بزرگداشت ۹ دی باید برای همیشه بماند و برای نسل های آینده نیز بازگو شود.

دشمن شناسی مردم یکی از عوامل و اصول حفظ انقلاب است
حجت الاسلام صالح با بیان اینکه یکی از عوامل و اصول حفظ انقلاب دشمن شناسی مردم است، اظهار کرد: آگاهی مردم از راهکارهای دشمن برای نابودی نظام و انقلاب یکی از مهم ترین راه های حفظ انقلاب اسلامی است که یکی از موارد عینی آن فتنه ۸۸ بود.
رئیس حوزه مدینه العلم شهرضا با بیان اینکه حضور مردم در صحنه در برابر دشمن بسیار تاثیرگذار است، تصریح کرد: همان گونه که حضور مردم در برابر دشمن در ۹ دی ماه باعث شد که فتنه ۸۸ برای همیشه خاموش بشود درسایر صحنه ها هم همین گونه است.

حماسه ۹ دی و انقلاب اسلامی اشتراکات زیادی دارند
وی با اشاره به اصول مشترک انقلاب اسلامی و حماسه ۹ دی، خاطرنشان کرد: همین اصول مشترک باعث ماندگاری ۹ دی شد که از جمله می توان به حضور یکپارچه مردم، تاثیرگذاری عاشورا اشاره کرد.
حجت الاسلام صالح با بیان اینکه انقلاب ما از هیئات مذهبی و عاشورا و تاسوعا شروع شد، تصریح کرد: حماسه ۹ دی ماه نیز برگرفته از عشق و ارادت مردم به امام حسین(ع) بود که وقتی فتنه گران به عزای امام حسین(ع) توهین کردند عشق درونی مردم برافروخته شد و حادثه ۹دی به وجود آمد.
رئیس حوزه علمیه مدینه العلم شهرضا روح دین داری موجود در مردم را یکی دیگر از وجوه مشترک بین انقلاب اسلامی و حماسه ۹ دی دانست و عنوان کرد: آن دین داری که در طول انقلاب اسلامی بر مردم جکومت کرد، در حماسه ۹ دی ماه نیز، مردم را به صحنه آورد و این حماسه بزرگ خلق شد.
وی ادامه داد: امیدواریم همیشه ملت ما با الگو گرفتن از حماسه ۹ دی و اصل انقلاب، همبشه احساس وظیفه دینی و عمل به آن وظیفه ای که بر دوش آن ها گذاشته می شود با حضور در صحنه همه فتنه ها را ناکام بگذارند.
حجت الاسلام صالح در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با مباحث مطرح شده که نظام اسلامی نیز در فتنه مقصر بوده است، گفت: این ادعا، یک ادعای باطل و توقع بی جایی است؛ ما باید به این نکته توجه کنیم که فتنه گران به هدایت عوامل خارجی قصد براندازی نظام را داشتند و نکته مهم تر اینکه نظام اسلامی بیشترین عطوفت و لطف را در حق آن ها کرد.
کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه اگر فتنه گران محاکمه می شدند و ارتباط این ها با عوامل خارجی و بیرون از کشور برای مردم علنی می شد، خود مردم خواستار اشد مجازات برای آن ها بودند، اظهار کرد: این لطف و عطوفت نظام اسلامی بود که این فتنه گران را در همین حد محصور کرد.
وی ادامه داد: در تاریخ اسلام و سیره ائمه اطهار(ع) در چنین مواردی به صورت جدی برخورد می شده است؛ در قضیه کربلا امام حسین(ع) زمانی توبه حر را پذیرفتند که حر اظهار پشیمانی کرد وبا اقدام عملی وجنگ بادشمنان امام حسین گذشته را نیز جبران کرد.

سران فتنه کوچک ترین اقدام و قدمی برای جبران خیانت خود برنداشته اند
حجت الاسلام صالح با بیان اینکه سران فتنه هنوز هیچ گونه پشیمانی از کار خود نکرده اند، عنوان کرد: در صورتی هم که این افراد اظهار پشیمانی کنند، کافی نیست و باید اشتباهات خود را جبران کنند.
وی ادامه داد: سران فتنه کوچک ترین اقدام و قدمی برای جبران خیانت خود برنداشته اند، لذا این صحبت، صحبت بی جایی است و با سیره دینی ما سازگار نیست.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.