سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۰۴ - شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

مشکلات امان مردم را بریده است!/برخی مسئولان با بی تدبیری مشکلات را بیشتر می کنند

امام جمعه شهرضا، گفت: متأسفانه فقر اقتصادی امان مردم را بریده است و به آنها فشار وارد می کند اما، برخی از مسئولان که اصلاً از حال و روز مردم خبر ندارند، با بی تدبیری هایی، مشکلات را افزایش می دهند.

به گزرش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی، ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرضا، که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: یکی از نکات اخلاقی که از پیامبر اسلام (ص) می آموزیم مدارای با مردم است، زیرا مردم مهمترین و اصلی ترین صاحبان جامعه هستند.

وی ادامه داد: رضایت مردم در جامعه بستگی به عملکرد مسئولان دارد اما مردم به رسالت خود به بهترین شیوه عمل کردند تا شجره طیبه انقلاب شکل بگیرد و قدرتمند شود پس باید بهترین خدمات به آنها ارائه شود.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: عظمت انقلاب اسلامی به پشتوانه مردمی آن است، اگر مردم را از دست بدهیم دیگر چیزی باقی نمی‌ماند تا از آن دفاع کنیم بنابراین مسئولان ادارات باید مال و ناموس و حیثیت مردم را محترم بدارند.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: مالکیت خصوصی مردم محترم است حتی امام راحل(ره) در ابتدای انقلاب فرمودند که اگر کسی زمین موات را احیا کرد صاحب آن می شود، پس مسئولان ادارات نباید ملک خصوص یمردم را گرفته و به دولت واگذار کنند.

وی عنوان کرد: وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست پس اداراتی همچون اداره امور مالیاتی نباید با سخت گیری به دنبال اخذ وجوه مالیاتی باشد، زیرا بر طبق قانون باید مالیات از درآمد مردم وصول شود در حالی که به علت رکود اقتصادی بسیاری از افراد مالیات را از اصل دارایی خود پرداخت می کنند.

امام جمعه شهرضا، عنوان کرد: فقر اقتصادی از فقر فرهنگی بدتر است، اینکه از یک هفته قبل از شروع شب یلدا در رسانه ملی درباره تنقلات و خوردنی های این شب تبلیغ کنند در حالی که بسیاری از مردم توان خرید مایحتاج روزانه خود را ندارند کار خوبی نیست.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه، اگر مسئولان با مردم در ارتباط بودند و از وضع زندگی آنها خبر داشتند این اندازه به مردم ستم نمی کردند، ادامه داد: اعلام شد استاندار اصفهان یک روز با مترو به محل کار رفتند اما باید پرسید این کارها چه سودی دارد بلکه باید به فکر کسی باشیم که حتی کفش ندارد تا بتواند حرکت کند.

وی گفت: امام راحل(ره) صداو سیما را دانشگاهی برای ترویج معارف دینی و در خدمت مذهب می دانستند اما، امروز دانشگاه در خدمت تبلیغ دنیاگرایی است

به گفته وی، در طول هفته اخبار بسیار مختصری از نماز جمعه پخش می شود در حالی که بسیاری از برنامه ها را چندبار تکرار می کنند.

امام جمعه شهرضا اظهار کرد: اگر مسئولان بانکها از وضعیت معیشتی مردم خبر داشتند اینگونه رفتار نمی کردند که با تأخیر در پرداخت یک یا دو قسط خانه و اموال وام گیرنده و ضامنها را توقیف کنند.

حجت الاسلام یعقوبی تأکید کرد: دولت فقیر نیست بلکه این مردم هستند که فقیر هستند، مردم در برابر همه ناملایمات و تهدیدهای استکبار جهانی ایستادگی کردند پس سزاوار نیست که اینگونه با آنها رفتار شود.

وی تصریح کرد: ۲۲ بهمن ماه، مردم باید با صحنه بیایند و اعلام کنند که از انقلاب و مسئولان راضی هستند، پس مسئولان باید کاری کنند که این امر محقق شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.