سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۲۴ - دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲

فرماندار شهرضا

فرهنگ ازدواج آسان را ترویج دهیم

فرماندار با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) گفت: باید با الگوگیری از ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س)، ازدواج های آسان و به موقع را در سطح جامعه ترویج دهیم.

سید محمدباقر محمدی در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ازدواج نورانی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: امروز، والدین دختر و پسرهای جوان باید رفتار خود را تغییر داده و رسوم غلطی که در حال حاضر در مورد ازدواج وجود دارد را برای آسان کردن شروع زندگی مشترک جوانان، تغییر داده و توقعات نامناسب و نابجا را حذف کنند.

وی افزود: عروس و دامادها نیز باید اساس زندگی خود را بر مبنای تقوا و اخلاق پایه گذاری کنند، نه صرفاً بر اساس خواسته های دنیوی.

فرماندار شهرضا تاکید کرد: زوجین جوان باید در زندگی خود صداقت، خوش خلقی و ایثار و گذشت را سرلوحه قرار داده و با الگوگیری از سیره و زندگانی نورانی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، به زندگی خود نورانیت ببخشند تا انشاءالله بتوانند به خوشبختی و سعادت واقعی دست یابند.

وی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه، گفت: ازدواج زمینه دستیابی به آرامش است؛ البته آرامشی که بر مبنای تقوا باشد و زن و مرد هم‌دیگر را در راستای تقرب الهی و عبادت پروردگار یاری دهند.

محمدی با اشاره به نقش شبکه های ماهواره ای در خانواده ها گفت: متأسفانه نقش شبکه های ماهواره ای در سست کرد ن بنیاد خانواده ها مؤثر بوده و کماکان تلاش آنها در این زمینه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: خانواده هایی که از شبکه های ماهواره ای استفاده می کنند در معرض تهدید و آسیب جدی  هستند.

فرماندار شهرضا تأکید کرد:  اصحاب رسانه، مسئولان فرهنگی، روانشناسان، جامعه شناسان باید در این زمینه فرهنگ سازی کنند تا مردم از ضررهای شبکه های ماهواره ای آگاه شوند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.