سرویس: اجتماعی ۲۰:۲۹ - شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶

کارشناس طب سنتی:

دموی ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند/ مهربانی نسبت به دیگران از ویژگی های دموی مزاج ها است

کارشناس طب سنتی با بیان اینکه دموی ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند، گفت: این افراد وقتی با ناراحتی کسی مواجه می شوند و یا با قشری مواجه می شوند که نیازمند مرحمت و مهربانی هستند، این نیاز را با تمام وجود خود حس می کنند، چون از رطوبت بالایی برخوردار هستند.

حجت الاسلام سید علی حجازی در گفت و گو با خبرنگار صاحی نیوز در رابطه با ویژگی های انسان های دموی مزاج، با بیان اینکه این حرارت و رطوبت دموی ها موجب می شود که این انسان ها به اصطلاح عوام «مجلس گرم کن» باشند، اظهار کرد: همیشه در نقاطی مانند مسجد در فصل زمستان، در کنار بخاری یا پکیج ها جمعیت بیشتری قرار دارند و این به دلیل جذاب بودن گرما در مکان هایی است که انسان ها از گرما بی بهره هستند.
کارشناس طب سنتی ادامه داد: انسان های دموی نیز به دلیل این گرما انسان ها را بسیار خوب به سمت خود می کشند؛ بلغمی ها با وجود رطوبت و به دلیل سردی، جذب گرمای دموی ها می شوند، سودایی ها به دلیل نداشتن رطوبت و حرارت بیشتر به سمت دموی ها کشیده می شوند.

دموی ها اهل شوخی، فکاهی و لطیفه هستند
کارشناس طب سنتی با بیان اینکه دموی ها اهل شوخی، فکاهی و لطیفه هستند، عنوان کرد: وقتی ما در بین دوستان طبقه بندی می کنیم، در جمع های دوستانه این نکته را بیان می کنیم که «اگر فلان شخص باشد به همه خوش می گذرد»؛ این شخص به طور قطع دموی است.
وی ادامه داد: آن کسانی که دیگران علاقه مند به حضور آن ها در جلسات خود هستند تا موجب شادی در جلسه شوند دموی هستند، اساسا خنده یکی از ویژگی های انسان های دموی مزاج و دارای حرارت است.

مهربانی نسبت به دیگران از ویژگی های انسان های دموی است

کارشناس طب سنتی مهربانی را از ویژگی های روحی دموی ها دانست و تصریح کرد: دموی ها نسبت به دیگران یک رحمت و رافتی دارند که به دلیل رطوبت و حرارت در آن ها است و این ویژگی ها موجب انعطاف بیشتر آن ها می شود لذا درک بالاتری نسبت به جامعه دارند.
وی با بیان اینکه رطوبت موجود در دموی ها ارتعاشات روحی آن ها را بیشتر از بقیه می کند، خاطرنشان کرد: وقتی ما سنگی را در یک حوض آب می اندازیم، این ضربه موجب می شود که این موج تمام سطح آب را فراگیرد و آب با تمام وجود برخوردی را در نقطه ای حس کند که نشان دهنده انعطاف روحی اوست، اما اگر در یک حوض خالی از آب سنگی بیندازیم تنها همان قسمت حوض با خبر می شود و این به دلیل انعطاف کم خاک است.

دموی ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند
حجازی با بیان اینکه دموی ها از انعطاف بالایی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: این افراد وقتی با ناراحتی کسی مواجه می شوند و یا با قشری مواجه می شوند که نیازمند مرحمت و مهربانی هستند، این نیاز را با تمام وجود خود حس می کنند، چون از رطوبت بالایی برخوردار هستند.
کارشناس طب سنتی با بیان اینکه دموی ها هنگام نیاز بقیه، با این نیاز گرم برخورد می کنند، خاطرنشان کرد: انسان های دموی نیاز طرف مقابل خود را با گرمای خود برخوردار می کنند؛ جنس نیاز سرد است و انسان ها را منقبض می کند.
وی ادامه داد: بنابراین انسان های دموی جز مهربان ترین قشرها محسوب می شوند و یکی از گزینه های همسر از دید بزرگان فامیل همان افراد بوده اند.
حجازی با بیان اینکه همین ویژگی های مهربانی سبب دست به خیری انسان های دموی می شود، عنوان کرد: انسان های دموی بیشتر از صفرایی ها و سودایی ها اهل خرج کردن هستند؛ انسان های سودایی و صفرایی به دلیل دقتی که دارند به راحتی خرج نمی کنند بسیار حسابگر بخشش دارند، اما انسان های دموی اهل بریز و بپاش و لذت بردن و خرج کردن هستند.
کارشناس طب سنتی با بیان اینکه دموی ها در زندگی هیچ چیزی را سخت نمی گیرند، خاطرنشان کرد: انسان های دموی تا جایی که می توانند از زندگی لذت می برند؛ برای مثال اگر هر چهار مزاج بر سر سفره ای بنشینند؛ انسان های صفراوی در این سفره بهترین غذاها را انتخاب می کند و هر چیزی را در جای خود و با وسیله خاص خود استفاده می کند.
وی افزود: سودایی ها هم بر سر این سفره همانند انسان های صفراوی عمل می کنند اما حرص بیشتری میخورند ؛ بلغمی هم از جهت اینکه رطوبت و سردی او بالا است و بدبین است و می خواهد کسی پشت سر او صحبت نکند با نظم برخورد کرده و سعی می کند به درستی غذا بخورد.
حجازی اذعان کرد: اما دموی ها براساس آن روشی که دوست دارد غذا می خورد که ممکن است بقیه نپسندند؛ در بحث پوشش هم لباس های انسان ها دموی ممکن است مورد قبول بقیه نباشد اما خود می پسندد و زندگی را برای خود سخت نمی گیرند.
کارشناس طب سنتی با بیان اینکه این بیخیالی موجود در این انسان ها برای برخی از طبایع آزاردهنده است گفت: این بی خیالی که در انسان های دموی موجود است بعضا صفراوی ها و سودایی ها را اذیت می کند؛ البته این بیخیالی برخواسته از تنبلی و بی اهمیتی نسبت به موضوعات نیست و این بی خیالی ریشه در مزاج آن ها دارد.
وی ادامه داد: چون خداوند متعال این انسان ها را برای شغل هایی مانند مدیریت در نظر گرفته است، اگر این بی خیالی را نداشته باشند، زود از پا در می آیند و حال آنکه گاهی نیاز به افرادی هست که در آن ها صبوری، عطوفت و بیخیالی دست در دست همدیگر دهد تا سرانجام بتوان به بهترین نتیجه رسید.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.