سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۴۸ - جمعه ۰۱ دی ۱۳۹۶

امام جمعه موقت شهرضا:

تأخیر بیشتر در انتخاب فرماندار شهرضا جایز نیست/عدم حضور فرماندار ظلم به مردم است/اولویت در انتخاب فرماندار با نخبگان شهرستان است

امام جمعه موقت شهرضا گفت: لازم است استاندار اصفهان هرچه سریعتر فرماندار شهرضا را معرفی کند زیرا تأخیر بیشتر در این زمینه جایز نیست و عدم حضور فرماندار ظلم به مردم این شهرستان است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سید نعمت الله صالح در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا عنوان کرد: تصمیم اخیر رییس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسراییل و انتقال سفارتخانه خود به این شهر رویداد دیگری بود که به زیان رهبران استکبار جهانی انجامید.

وی ادامه داد: اقدام دونالد ترامپ در این زمینه باعث اتحاد کشورهای اسلامی و مسلمانان منطقه شد که در نهایت به انزوای بیشتر رهبران آمریکا و اسراییل منجر شد.

امام جمعه موقت شهرضا گفت: نمایندگان ۱۲۸ کشور در سازمان ملل متحد با رأی منفی به تصمیم آمریکا مبنی بر انتخاب قدس به عنوان پایتخت اسراییل شکست سختی برای آمریکا و اسراییل و مواضع خصمانه آنها بود.

حجت الاسلام صالح در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: باید از استاندار اصفهان بپرسیم که چرا شهرستان شهرضا حدود ۴۰ روز است فرماندار ندارد؟ اجرای حقوق شهروندی این است که مردم یک منطقه هر روز بیش از گذشته پیشرفت کنند اما ادامه این روند بر خلاف حقوق شهروندی است.

وی تصریح کرد: فقدان فرماندر در شهرستانی همچون شهرضا به مدت ۴۰ روز باعث عقب ماندگی آن می شود.

امام جمعه موقت شهرضا تأکید کرد: در شرایط فعلی که نمایندگان در حال بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۷ هستند همه مسئولان از همه شهرها به دنبال انعکاس مشکلات خود برای حذب اعتبارات بیشتر هستند آنوقت در چنین شرایطی شهرضا بدون فرماندار است.

حجت الاسلام صالح عنوان کرد: ادامه این وضعیت ظلم به مردم شهرضا است، این وضعیت به منزله توهین به مردم فرهیخته و شهیدپرور شهرضا است.

وی تصریح کرد: در این شهرستان افراد تحصیل کرده و باتجربه بسیاری هستند که می توانند به عنوان فرماندار خدمت کنند، اگر به دنبال انتخاب فردی از حزب و جناح خودتان هستید هم باید سریعتر اقدام کنید زیرا حق مردم شهرضا در معرض تضییع است.

امام جمعه موقت شهرضا تأکید کرد: اینکه مسئولان افرادی را در مدتهای طولانی به عنوان سرپرست یک اداره معرفی می کنند در تعارض با حق مردم است زیرا اگر فرد انتخاب شده لیاقت دارد باید بعد از مدت کوتاهی حکم مدیریت او صادر شود و اگر لیاقت ندارد باید نباید اجازه اهند به مردم ظلم شود.

حجت الاسلام صالح اذعان کرد: متأسفانه مردم مظلوم شهرضا در مدت ۳۰ سال گذشته از بسیاری از حقوق خود محروم شده اند، شهرها و مناطق کوچکتر از شهرضا در این مدت بسیار توسعه یافته اند اما در شهرضا تنها در برخی از زمانها پیشرفتهایی حاصل شده است و با عزل مدیران کارها نیمه تمام مانده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: مسئولان ارشد دولت وقتی آماری ارائه می دهند باید تلاش کنند تا آمار و سخن آنها منطبق بر واقعیت باشد تا مردم به آنها اعتماد کنند.

امام جمعه موقت شهرضا ادامه داد: وقتی مسئولان در پایتخت آمار اشتغال را ارائه می دهند باید بگویند سهم شهرستانها از این آمار چند نفر است، ارائه آمار به تنهایی مشکل مردم را حل نمی کند.

حجت الاسلام صالح اذعان کرد: اداره امور به دست مسئولانی است که در برخی موارد از آنچه وظیفه آنها است کوتاهی می کنند اما بعضی از مردم روحانیت و حوزه های علمیه را در عقب ماندگی ها و نواقص موجود مسئول می دانند در حالی که اینگونه نیست.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.