سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۴۶ - چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶

رئیس اداره هواشناسی شهرضا:

ضرورت بازبینی ادوات کشاورزی و آبیاری با توجه به برودت هوا در شهرضا/ کشاورزان مزارع چقندرقند را آبیاری کنند

رئیس اداره هواشناسی شهرضا، در توصیه ای به کشاورزان، گفت: کشاورزان به دلیل عدم بارش، آبیاری مزارع چغندر قند پاییزه را تا پیش از ظهر انجام دهند.

به گزارش شهرضانیوز؛ ستار سبزعلی، صبح امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه کمینه دمای شهرضا صبح امروز ۲٫۲- بوده است، اظهار کرد: نسبت به روز گذشته چهار درجه از سرمای هوا کاسته شده است.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه میزان رطوبت هوا در شهرستان صبح امروز به ۵۸ درصد رسید، تصریح کرد: براساس پیش بینی ها وضعیت هوای شهرضا در روز جاری صاف تا کمی ابری، همره با غبار محلی و گاهی وزش ملایم باد خواهد بود.

وی با اشاره به صفر بودن میزان بارش ها در سطح شهرستان شهرضا، در توصیه به کشاورزان، گفت: کشاورزان به دلیل عدم بارش، آبیاری مزارع چغندر قند پاییزه را تا پیش از ظهر انجام دهند.

سبزعلی ادامه داد: همچنین کشاورزان مزارع چغندر قند پاییزه، مبارزه با علف های هرز این مزارع را به سرانجام برسانند.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا، همچنین به باغداران توصیه کرد: باغدران انار نسبت به انجام تغذیه باغات خود به روش چالکود زیر نظر کارشناسان کشاورزی اقدام کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بیماری های شانکر سیتوسپرایی و باکتریایی در درختان دانه دار و هسته دار باغداران نسبت به مبارزه شیمیایی با ترکیب بردو به میزان دو درصد اقدام کنند.

سبزعلی با اشاره به روند سرما در سطح شهرستان، عنوان کرد: با توجه به روند سرما، کشاورزان بهتر است ماشین آلات، ادوات مکانیزه و سیستم های تحت فشار مزاع و باغات شهرستان به خصوص پمپ های آب را برای جلوگیری از خطر یخ زدگی و خسارت مورد بازبینی قرار دهند.

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه زعفران کاران باید باغات خود در این زمان آبیاری کنند، گفت: یکی از اقدامات مهمی که باغداران انار باید نسبت به آن توجه لازم را داشته باشند بیمه باغات است تا از خسارات احتمالی در این زمینه جلوگیری شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.