سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۴۲ - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

گلایه نماینده شهرضا از بی توجهی مسئولان به هنر سفال/انگار نه انگار شهرضا شهر ملی سفال است

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به اینکه حدود هشت ماه از ملی شدن صنعت سفال و سرامیک شهرضا گذشته ولی متاسفانه اقدام خاص و قابل توجهی برای معرفی سفال شهرضا یا حرکت به سمت شهر جهانی انجام نشده است.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی امشب در حاشیه بازدید از کارخانه تاریخی نوین شهرضا در جمع خبرنگاران این شهرستان، اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای شهرضا تأسیس بازارچه مشاغل خانگی به صورت دائمی یا موقتی است و بهترین مکان برای این منظور هم کارخانه نوین شهرضا است.

وی گفت: اگر بازارچه مشاغل خانگی شهرضا تأسیس شود می توان با استفاده از فرصت ایام نوروز این مشاغل و محصولات آن را به خوبی به دیگر هموطنان معرفی کرد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعضای شورای شهر باید در بودجه سال ۹۷ برای تملک کارخانه نوین ردیف خاصی را پیشبینی کنند زیرا این مکان برای احداث بازارچه و برگزاری همایشها بسیار مفید است البته اگر اعضای شورای شهرض فعالیت خود را در این زمینه آغاز کنند بنده هم قاطعانه از آنان حمایت می کنم.

محمودی با تأکید بر ضرورت بر تهیه طرح جامع ترافیکی شهرضا اظهار کرد: بدون وجود این طرح انجام اقدامات اصلاحی برای حل مشکل ترافیک شهرضا به نتیجه مورد انتظار نمی رسد.

وی عنوان کرد: باتوجه به افزایش روز افزون تعداد خودروها در شهرضا لازم است هرچه سریعتر اقدامی برای تهیه طرح جامع ترافیکی و حل مشکلات ترافیکی انجام شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهیه طرح احداث کارخانه کمپوست توسط شهرداری‌های شهرضا دهاقان و مبارکه، بیان کرد: بر اساس این طرح که در سال ۹۳ تهیه شد مقرر شد تا هریک از شهرستانهای شهرضا، دهاقان و مبارکه به ترتیب سهمی معادل ۳۴ درصد، ۱۸ درصد و ۴۸ درصد از این طرح داشته باشند اما متأسفانه جانمایی این طرح از ابتدا اشتباه بود.

محمودی تأکید کرد: جانمایی غلط این طرح در گردنه پوده معضلات زیست محیطی را به همراه داشت زیرا باتوجه به جهت وزش باد در آینده برای روستاهای اطراف و شهرستان شهرضا مشکلاتی ایجاد می شد و استقرار آن در مقابل پادگان قدس درست نبود و امکان تاثیر بر روی قنوات آن منطقه نیز وجود داشت.

وی گفت: با اشاره به توقف اجرای طرح احداث این کارخانه تا جانمایی جدید، بیان کرد: اگر این طرح اجرا می شد مردم شهرضا باید مشکلات زیست محیطی را در منطقه شمال و غرب این شهرستان تحمل می‌کردند البته در انتخاب این مکان مدیرکل شهری استانداری و معاونت عمرانی استانداری نقش ویژه‌ای داشتند که باید همکاری لازم از سوی این مراکز نیز انجام شود.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باوجود اینکه حدود هشت ماه از اعلام شهرضا به عنوان شهر ملی سفال می گذرد هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده و حتی یک تابلو نیز در ورودی های شهر برای این منظور نصب نشده است، این در حالی است که باید از این فرصت برای معرفی شهرضا به عنوان شهر ملی سفال استفاده میشد که این مسئله هم محقق نشد.

محمودی گفت: باتوجه به ابلاغ تسهیلات اشتغالزایی و وجود کارگاه آموزش سفالگری در مرکز آموزشگاه فنی و حرفه‌ای باید از این موقعیت برای اشتغالزایی استفاده شود بنابراین لازم است مسئولان اجرایی شهرستان در این زمینه توجه بیشتری داشته باشند زیرا ایجاد اشتغال وظیفه دولت است و کسانی که به عنوان مسئول یا کارمند مشغول هستند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.