سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۱۸ - شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

نماینده ستاد بحران استانداری اصفهان مطرح کرد:

مخالفت سازمان تأمین اجتماعی با بازنشستگی پیش از موعد آتشنشانان

نماینده ستاد بحران استانداری اصفهان گفت: مسئله تعلق گرفتن سختی کار به آتشنشانان در چند سال پیش در مجلس مطرح شد اما متاسفانه با آن موافقت نشد البته از جمله سازمانهایی که مانع تصویب این طرح شده اند سازمان تأمین اجتماعی است.

به گزارش شهرضانیوز، رضا جعفری در کارگاه آموزشی اعلام و اطفاء حریق سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداریهای جنوب اصفهان که در شهرداری شهرضا برگزار شد، بیان کرد: مردم و مسئولان گمان می کنند تنها وظیفه آتش نشانی اطفاء حریق است در حالی که اینگونه نیست و تمام حوادثی که تهدید کننده ایمنی در شهر هستند نیاز به اقدام این سازمان دارد.

وی ادامه داد: این منصفانه نیست که کسانی که جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهند مورد ستم قرار بگیرند زیرا یک آتش نشان مخلصانه به نجات مردم می پردازد.

نماینده ستاد بحران استانداری اصفهان تأکید کرد: ایمنی شهر دست آتشنشانان است بنابراین لازم است که تمام ارگانها همچون سازمان نظام مهندسی و اداره های آب، گاز، برق و مخابرات با این اداره همکاری کنند زیرا رعایت موازین ایمنی در ساخت و سازها یک اصل مهم و قانونی است.

جعفری اضافه کرد: آتشنشانی باید در همه مراحل ساخت و ساز انواع بناها از عمومی و خصوصی نظارت مستمر و دقیق داشته باشد تا رعایت نکات ایمنی را تأیید کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: مسئله تعلق گرفتن سختی کار به آتشنشانان در چند سال پیش در مجلس مطرح شد اما متاسفانه با آن موافقت نشد البته از جمله سازمانهایی که مانع تصویب این طرح شده اند سازمان تأمین اجتماعی است.

نماینده ستاد بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: شهرستان تهران توانست امتیاز بازنشستگی ۲۵ سال را برای سازمان آتشنشانی شهرداری پایتخت اخذ کند و ما به دنبال این هستیم که استان اصفهان نیز از این امتیاز استفاده کند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.