سرویس: اجتماعی ۱۴:۰۵ - شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا خبر داد:

برخورد قاطع پلیس شهرضا با اخلالگران نظم ترافیکی/رانندگان متخلف به دادگاه معرفی می شوند

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: در راستای ماده ۷۲۳قانون مجازات اسلامی و ماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی وبخش هشتم آیین نامه راهنمایی ورانندگی مقرر است در چارچوب تشدید برخورد با متخلفین در حوزه مسائل ترافیکی، ،موتورسیکلت سوران فاقد گواهینامه وبیمه نامه در سطح شهرستان ،علاوه بر توقیف موتورسیکلت ،راکب به دادسرا معرفی خواهد شد.

به گزارش شهرضانیوز، سرهنگ محمدحسین باباکلانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: فعالیت خبرنگاران و عکاسان موجب می شود تا اقتدار و انضباط پلیس بهتر شناسانده شده و در ارتقاء آگاهی، رعایت مقررات و اجتماعی کردن فضای کنترل جرم بسیار تاثیرگذار باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا تصریح کرد: پلیس به عنوان یکی از عوامل قانونی، عرفی و مشروع، مسئولیت حفظ نظم و امنیت داخلی در کشور را بر عهده داردو مهم ترین رابط بین حاکمیت و مردم به شمار می رود.

وی اضافه کرد: ناجا با تنوع گوناگون در اجرای ماموریت های محوله، ضابط قوه قضائیه در اجرای قوانین و برقراری امنیت مردم و حفظ کشور است.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا بیان کرد: بدون تردید یکی از مهم ترین عوامل ارتقا سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی، جلب رضایت‌مندی مردم و کسب اعتماد آنان نسبت به استقرار “امنیت عمومی پایدار”، “حاکمیت قانون” و “انضباط اجتماعی” است.

باباکلانی اضافه کرد: بی شک لازمه تامین امنیت پایدار در سایه مشارکت مردمی پدیدار می شود و این سرمایه عظیم موجب شده تا نیروی انتظامی به عنوان یکی از نهادهای کارآمد در مقابله با نا امنی و بی نظمی، آمادگی همه جانبه خود را مایه اطمینان، آرامش، اعتماد مردم و موجب هراس و وحشت مجرمان ، خلافکاران و متجاوزان به حقوق آحاد جامعه قرار دهد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: در راستای ماده ۷۲۳قانون مجازات اسلامی وماده ۲۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی وبخش هشتم آیین نامه راهنمایی ورانندگی مقرر است در چارچوب تشدید برخورد با متخلفین در حوزه مسائل ترافیکی، ،موتورسیکلت سوران فاقد گواهینامه و بیمه نامه در سطح شهرستان ،علاوه بر توقیف موتورسیکلت ،راکب به دادسرا معرفی خواهد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا تأکید کرد: لازم است کلیه موتورسواران با احترام به قانون و رعایت  مقررات  راهنمایی ورانندگی، نسبت به تهیه گواهینامه موتورسیکلت وهمچنین بیمه نامه شخص ثالث اقدام نمایند .

باباکلانی گفت: در خصوص وسایل نقلیه ای که مالک وراننده در وضعیت استاندارد خودرو تغییر ایجاد نماید یا خودرو را به وسایلی تجهیز کند که برای سرنشینان خودرویا دیگر اشخاص و عابرین مخاطره آمیز است از قبیل استفاده از چراغهای زنون،قالپاقهای غیر متعارف،باربندها و کاروان غیرایمن، یا به نحوی که آلودگی صوتی ایجاد نماید، مقرر است با لحاظ مواد ۵۳ و۲۰۰ آیین نامه راهنمایی و رانندگی و ماده ۲۹ قانون هوای پاک ضمن توقیف خودرو، متخلف به دادسرا معرفی شود.

وی ادامه داد: با توجه به نارضایتی مردم وجلوگیری از بروز حوادث طرح برخورد با تردد وسایل نقلیه سنگین در سطح شهر به اجرا گذاشته خواهد شد و ضمن توقیف خودرو فرد متخلف به دادسرا معرفی خواهد شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.