سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۵۳ - جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

امام جمعه موقت شهرضا مطرح کرد:

خیانت برخی از کشورهای اسلامی اسراییل را قدرتمند کرد

امام جمعه موقت شهرضا، گفت: خیانت برخی از کشورهای اسلامی در ایجاد و تثبیت قدرت سیاسی اسراییل در منطقه این کشور را قدرتمند کرد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام یحیی رهایی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا که در مسجد و حسینیه صدقه طاهره شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: تقوای الهی به منزله سپری است که انسان را در برابر هرگونه آسیبی حفظ می کند، هرچند همراه داشتن این سپر الهی ممکن است سختی هایی را نیز داشته باشد اما در نهایت فرد از همه آسیبها در امان خواهد بود.

وی، ادامه داد: رعایت تقوای الهی به معنی دوری از اجتماع و تمرکز بر انجام واجبات و امور شخصی نیست بلکه یک فرد با ایمان باید احساس مسئولیت اجتماعی داشته باشد و به دیگران نیز کمک کند.

امام جمعه موقت شهرضا، تأکید کرد: انسانهای مؤمن باید در انجام امور خیر همانند اصلاح ذات البین و ایجاد آشتی بین مسلمانان پیشگام باشند اما متاسفانه در برخی موارد مشاهده می شود که مؤمنان به دلیل مسائل مادی نظیر تقسیم ارثیه سالها با یکدیگر قطع رابطه کرده اند.

حجت الاسلام رهایی، تصریح کرد: دوری از تقوای الهی باعث افزایش بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله و قحطی و خشکسالی می شود.

وی، ادامه داد: البته وقوع بلایای طبیعی دلایل دیگری هم نظیر سوء مدیریت و اعمال نظرات غیرکاشناسی دارد اما ارتکاب برخی از گناهان نیز در نزول این بلایا مؤثر است.

امام جمعه موقت شهرضا، تصریح کرد: سوء مدیریت باعث شده تا شمار زیادی از ساختمانهای شهر تهران در مسیر گسلهای زلزله ساخته شود بنابراین اگر زلزله یا بحرانی واقع شود این اقدام کارشناسی در مرگ هزارن نفر یا خسارات مادی تأثیر زیادی دارد.

حجت الاسلام رهایی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که در روزهای اخیر جهان اسلام و سایر کشورهای جهان را به واکنش واداشته است انتخاب قدس به عنوان پایتختی اسراییل از سوی آمریکا بوده است.

وی، با اشاره به تاریخچه ایجاد کشور اسراییل اذعان کرد: با فروپاشی کشور عثمانی ورود یهودیان به سرزمین فلسطین افزایش یافت البته متاسفانه خیانت برخی از کشورهای اسلامی نظیر حکومت آل سعود و ایران عصر پهلوی در ایجاد و تثبیت قدرت سیاسی اسراییل در منطقه این کشور را قدرتمند کرد.

امام جمعه موقت شهرضا، بیان کرد: در ۵۰ سال قبل اسراییل در جریان جنگ با اعراب توانست قدس را از خاک کشور اردن جدا و به عنوان پایتخت خود انتخاب کند که این اقدام از همان زمان با مخالفت جهانیان مواجه شد.

حجت الاسلام رهایی، تأکید کرد: وقوع انقلاب اسلامی باعث بیداری کشورهای جهان در برابر توطئه ایجاد و توسعه کشور اسراییل شد اما دسیسه ها در این زمینه همچنان ادامه داد.

وی، عنوان کرد: اتحاد جهان اسلام و بصیرت در مقابل اقداماتی که از سوی کشورهای استکباری انجام می شود لازمه ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه هایی است که علیه جهان اسلام و منافع مسلمانان ایجاد می شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.