سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۱ - پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

تصویب کلیات لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده است و به زودی وارد صحن علنی مجلس خواهد شد.

به گزارش شهرضانیوز، سید ناصر موسوی لارگانی شامگاه امروز در همایش مجلس و جایگاه قانون در توسعه ملی که در سالن سرو مجموعه شهید مدرس شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی به دنبال اتخاذ تدابیر و وضع قوانینی است تا از رکود کمرشکنی که بر بازار حاکم است خارج شویم.

وی اظهار کرد: یکی از مقررات برای خروج از رکود و ایجاد رونق در بازار اقتصادی کشور لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده و به زودی در صحن علنی مطرح خواهد شد.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: یکی از بدترین مشکلات کشور قاچاق و واردات بی رویه کالاها است که باعث شکست صنایع داخلی و سلب امکان رقابت آنها با صنایع خارجی شده است.

حجت الاسلام موسوی لارگانی ادامه داد: وارد کنندگان کالای قاچاق چون ۹ درصد ارزش افزوده را نمی پردازند می توانند کالایی ارزانتر از تولیدات داخلی را به بازار عرضه کنند و مردم هم به دلیل معضلات اقتصادی از خرید آنها استقبال می کنند.

وی اضافه کرد: در استان اصفهان از نظر تولید لوازم خانگی در همه کشور از موقعیت برتری برخوردار هستیم اما واردات کالای قاچاق باعث شده کارخانه ای ۲ هزار نفر از نیروهای خود را اخراج کند.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: قانون دیگری که در حال طرح آن در مجلس هستیم لایحه اصلاح نظام بانکی است.

حجت الاسلام موسوی لارگانی، در ادامه این مطلب افزود: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار سود تسهیلات بانکی باید حداکثر ۱۸ درصد باشد اما بانکها با اتخاذ تدابیری همچون بلوکه کردن ۲۵ درصد مبلغ وام در سپرده های بدون سود عملا تسهیلاتی با سود بیش از ۲۵ درصد را به کارآفرینان واگذار می کنند.

وی گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال تصویب قانونی است تا ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی گرفته شود البته این مسئله در لایحه بودجه سال ۹۶ نیز تصویب شد که دولت برای اجرای ان زیر بار نرفت.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.