سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۴۸ - پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

مشکل کشور ما نبود عدالت است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل کشور ما در حال حاضر نبود عدالت است و در این زمینه فقط ما مسئولان باید پاسخگوی مردم باشیم.

به گزارش شهرضانیوز، مسعود پزشکیان شامگاه امروز در همایش مجلس و جایگاه قانون در توسعه پایدار که در سالن سرو مجموعه شهید مدرس شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: ما در گذشته در جبهه های خارجی به پیروزی رسیدیم و موفق شدیم و عراق با همه متحدانش در برابر ما شکست خوردند.

وی ادامه داد: در آن زمان ما هیچ نداشتیم اما پیروز شدیم چون مردم ما ایستادگی کردند و از همه چیز خود گذشتند اما واقعیت این است که در شرایط فعلی در داخل کشور اینگونه نیست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه نتوانستیم در داخل کشور آنچه را که شهدا و رهبری از ما خواستند را براورده کنیم، مشکل کشور ما در حال حاضر نبود عدالت است و در این زمینه فقط مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند.

پزشکیان، بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید ما برای هر امتی رسولی فرستادیم که آن رسولان در جامعه بر اساس عدالت رفتار می کردند، در این زمان هم ما منتظر امام زمان(عج) هستیم تا عدالت را در جامعه ترویج کند اما بی عدالتی در همه بخشهای جامعه وجود دارد و تنها مسئولان هستند که باید این مشکلات را حل کنند.

وی، اذعان کرد: متاسفانه در حوزه بهداشت و درمان برخی افراد چندصد میلیون و تا چند میلیارد درآمد دارند اما برخی هم ماهیانه حدود یک و نیم میلیون درآمد دارند در هیچ کجای دنیا اینگونه نیست، آنها مسلمان نیستند و ما با مسلمانی اینگونه رفتار می کنیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اینکه انسان بتواند حرف درست را بشنود و درست هم اجرا کند بسیار مهم است، امکان ندارد برای حل مشکلات راه حل درستی ارائه کنیم اما آن مشکل حل نشود علت این مسئله آن است که ما مسئولان تخصص کافی نداریم و جرأت اینکه بگوییم نمی دانیم و بروید از کارشناس بپرسید را هم نداریم.

پزشکیان، تصریح کرد: عمری است پیوسته قانون می نویسیم اما اگر قوانین از کارایی لازم برخوردار بودند نباید پس از شش ماه یا شش روز نقض می شدند.

وی، تأکید کرد: ما باید پاسخگوی مردم باشیم و جز این راهی نداریم، ما همه امکانات را در اختیار داریم اما به جای اتحاد برای حل مشکلات به دنبال تفرقه هستیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اگر جهان اسلام متحد باشند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .و اگر در داخل کشور متحد باشیم مشکلات به سادگی قابل حل است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.