سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۲ - چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶

عضو شورای شهر خبر داد؛

برپایی ویژه برنامه شب یلدا در شهرداری شهرضا/ ظرفیت پروژه پارکینگ شهری به ۱۸۰ جایگاه ارتقا یافت

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر شهرضا، گفت: تعداد جایگاه پارکینگ پازلی شهر بسیار کم است و در ساعات روز بالغ بر ۱۰۰ خودرو در این منطقه مرکزی شهر پارک می شود که بنا بر توافق تعداد غرفه های این پارکینگ به ۱۷۰ تا ۱۸۰ غرفه رسید.

آرزو قوامی، در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، در رابطه با اقدامات شهرداری و شورای شهر شهرضا برای شب یلدا، اظهار کرد: براساس برنامه ریزی ها معاونت فرهنگی شهرداری برای روز چهارشنبه هفته آینده برنامه ای به مناسبت شب یلدا خواهد داشت که نامه لایحه آن نیز به شورای شهر هم ارسال شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر شهرضا، با بیان اینکه ویژه برنامه شهرداری برای شب یلدا در سالن اجتماعات شهرداری برپا خواهد شد، تصریح کرد: این برنامه همراه با شاهنامه خوانی و حافظ خوانی و اجرای موسیقی اصیل ایرانی خواهد بود.

قوامی با بیان اینکه به احتمال زیاد، اداره ارشاد نیز برنامه ای خواهد داشت، خاطرنشان کرد: معمولا انجمن های ادبی سطح شهر نیز برای این شب برنامه های شعرخوانی و شب شعر خواهند داشت.

عضو شورای شهر شهرضا در رابطه با مصوبه روز گذشته شورای شهر، عنوان کرد: سرمایه گذار طرح پارکینگ پازلی به جلسه شورای شهر دعوت شد تا ریز هزینه ها و هزینه تمام شده این پروژه را مطرح کند.

وی با بیان اینکه ابتدا قرار بر این بود که این پارکینگ با گنجایش ۱۰۷ غرفه پازلی کار خود را آغاز کند، گفت: این تعداد جایگاه پارکینگ برای این منطقه از شهر بسیار کم است و در ساعات روز بالغ بر ۱۰۰ خودرودر این منطقه پارک می شود که بنا بر توافق تعداد غرفه های این پارکینگ به ۱۷۰ تا ۱۸۰ غرفه رسید.

قوامی با بیان اینکه پارک خودروها در دو طرف خیابان شهید بهشتی باعث ترافیک می شود، اظهار کرد: خالی شدن این یابان از پارکینگ زمینه این را فراهم می کند که طرح پارک ممنوع در این خیابان با مصوبه شورای ترافیک اجرا شود تا بار ترافیکی این منطقه کم بشود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر شهرضا ادامه داد: با آزاد سازی خیابان شهید کشوری، لاین موازی خیابان شهید بهشتی نیز ایجاد خواهد شد و از بار ترافیکی این خیابان کم خواهدکرد.

پارکینگ پازلی از جمله آخرین تکنولوژی ها در بین پارکینگ های مکانیزه محسوب می شود که گنجایش تعداد زیاد خودرو در فضای فیزیکی کم را دارا بوده و برای مراکز شهری و محیط هایی که با کمبود زمین مواجه است، مناسب است.

اولین پارکینگ پازلی شهرضا در خیابان شهید بهشتی در منطقه مرکزی شهر بنا خواهدشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.