سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۲۱ - دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲

پوستر سردار شهید سیف اله حیدرپور شهرضائی

سردار شهید حاج سیف اله حیدرپور شهرضائی در ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۳۹ در خانواده ای مذهبی و شهیدپرور در شهرضا دیار عاشقان و سلحشوران راه خمینی کبیر دیده به جهان گشود.سالهای تحصیل در مقاطع مختلف را در شهرضا سپری کرد و..

Heydarpor-Seyfolah-shahrezanews

 شهید سیف اله حیدرپور شهرضائی در ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۳۹ در خانواده ای مذهبی و شهیدپرور در شهرضا دیار عاشقان و سلحشوران راه خمینی کبیر دیده به جهان گشود.سالهای تحصیل در مقاطع مختلف را در شهرضا سپری کرد و سال ۱۳۵۸ از دبیرستان شهید رجائی شهرضا در رشته ریاضی فیزیک فارغ التحصیل گردید. همان سال در آزمون دانشگاه های دولتی و سراسری کشور شرکت نمود و در رشته فیزیک دانشگاه اصفهان پذیرفته شد. هنوز سال اول دانشگاه را به پایان نرسانده بود که متجاوزین بعثی عراق خاک کشورمان را آماج حملات و گلوله های خود قرار دادند او به ندای امام خمینی معمار و بنیان گذار انقلاب پرشکوه اسلامی پاسخ داد و به عضویت سپاه درآمد و از سنگر علم به کردستان وسپس به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و تا پایان هشت سال دفاع مقدس در آن جبهه نورانی حضوری مستمر، گسترده و فعال داشت و اگر چه روزهای اول تک ور بود ولی به مرور زمان مسئولیتهای فرماندهی مختلفی از جمله فرماندهی دسته و گروهان و گردان در تیپ و سپس لشکر امام حسین علیه السلام و در ادامه جانشینی فرماندهی تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم و فرماندهی تیپ ۳ لشکر ۲۵ کربلا و فرماندهی تیپ ۴۸ فتح را به عهده گرفت پس از پایان جنگ نیز تصدی مسئولیت های اجرایی و مدیریتی از علوم و فنون رزمی و فرماندهی لشکر به ویژه شهدا و جانشینی فرماندهی قرارگاه مرکزی صاحب الزمان (ع) را عهده دار شد. سردار شهید حاج سیف اله در عملیات های فرمانده کل قوا، طریق المقدس، چزابه، فتح المبین، رمضان،محرم، والفجر مقدماتی، والفجر ۴، خیبر، بدر، والفجر ۸، کربلای ۵، والفجر ۱۰ در رده های مختلف از نیروهای عادی تا فرماندهی تیپ و لشکر خدمت کرد وبه خاطر رشادت های فراوان از خودگذشتگی، ایثارگری و نبوغ نظامی اش پس از پایان دفاع مقدس مفتخر به دریافت نشان فتح از سوی مقام معظمرهبری و فرمانده کل قوا گردید. عضویت در کمیته دکترین عملیات نیروی زمینی سپاه و اعطای درجه سرتیپ دومی و سپس سرتیپ تمامی از سوی مقام معظم رهبری از افتخارات دیگر اوست و همواره مورد تقدیر مقامات عالی رتبه سپاه بود.

در سال های پس از جنگ نیز در جبهه ای دیگر به جهاد علمی پرداخت و درجه کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی نائل آمد وسپس در ادامه مقطع کارشناسی ارشد مدیریت علوم دفاعی دانشکده فرماندهی و ستاد دانشگاه امام حسین علیه السلام را پشت سرگذراند وسپس دانشجوی دوره دکترای علوم استراتژیک در دانشگاه استراتژیک دفاعی شد.

شهادت:

سرتیپ پاسدار شهید دکتر حاج سیف اله فرمانده سابق لشکرعملیاتی ۳ حمزه سید الشهدا که از اوائل سال ۱۳۸۵ با تشدید عوارض مجروحیت شیمیایی اش از نظر جسمی دچار مشکل بود، پس از سالها تلاش کوشش و مجاهدت در راه خداتحمل و سختی ها و محدودیت های ناشی از جراحات۷۰درصدی دوران دفاع مقدس روحش درسالگرد تولد معنویش در دهه فجر انقلاب اسلامی از قفس تن جدا شد.

همچنین بخوانید:

4 دیدگاه برای “پوستر سردار شهید سیف اله حیدرپور شهرضائی”

 1. محمدرضا عباسي گفت:

  باسلام،
  میخواستم به این طریق یاد و خاطر این سردار بزرگ را گرامی داشته و از خداوند علوّ درجات را برای ایشان مسئلت نمایم. من یکی از نیروهای تحت فرمان ایشان در سالهای ۶۸ الی ۷۰ بودم و خاطر ایشان را خیلی عزیز میداشتم ولی متأسفانه با خبر شهادت ایشان بسیار دلگیر شدم. انشاءا.. جایگاهشان نزد پروردگار عالی باشد.

 2. محمدرضا عباسي گفت:

  باسلام
  درصورت امکان عکسهایی از این شهید بزرگوار برایم ایمیل نمایید.

 3. محمدرضا عباسي گفت:

  باسلام،
  میخواستم به این طریق یاد و خاطر این سردار بزرگ را گرامی داشته و از خداوند علوّ درجات را برای ایشان مسئلت نمایم. من یکی از نیروهای تحت فرمان ایشان در سالهای ۶۸ الی ۷۰ بودم و خاطر ایشان را خیلی عزیز میداشتم ولی متأسفانه با خبر شهادت ایشان بسیار دلگیر شدم. انشاءا.. جایگاهشان نزد پروردگار عالی باشد. در ضمن اگر مقدور بود عکسهایی از این شهید بزرگوار و عزیزانی که در سالهای فوق خدمتشان بوده و یا ارادتی نسبت به آنها داشته ام را همراه با نام بزرگوارشان برایم ایمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.