سرویس: سیاسی ۱۶:۳۱ - سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶

کارشناس مسائل سیاسی:

صحبت ها در رابطه با جدایی اصلاح طلبان و دولت القائات جریان های سیاسی است/ اصلاح طلبان در اشتباهات دولت سهیم هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: صحبت ها در رابطه با جدایی اصلاح طلبان و دولت القائاتی است که جریان های سیاسی انجام می دهند؛ دولت با حمایت اصلاح طلبان بر روی کار آمد و جدایی اصلاح طلبان از دولت به نوعی به نعل و میخ زدن در سیاست محسوب می شود.

جلیل بهرامی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز در رابطه با احتمال جدایی اصلاح طلبان از کابینه روحانی، اظهار کرد: اصلاح طلبان و روحانی با یکدیگر بوده و احتمال جدایی بین آن ها وجود ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: صحبت ها در رابطه با جدایی اصلاح طلبان و دولت القائاتی است که جریان های سیاسی انجام می دهند؛ دولت با حمایت اصلاح طلبان بر روی کار آمد و جدایی اصلاح طلبان از دولت به نوعی به نعل و میخ زدن در سیاست محسوب می شود.

دولت با پشتیبانی اصلاح طلبان بر روی کار آمد

وی با بیان اینکه این صحبت ها را جریان های سیاسی مطرح می کنند، خاطرنشان کرد: دولت با پشتیبانی اصلاح طلبان و کارگزاران بر روی کار آمد و همه این گروه ها با هم هماهنگ هستند.

اصلاح طلبان در اشتباهات دولت سهیم هستند

بهرامی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که آیا اصلاح طلبان هم به اندازه دیگر جریان های حامی دولت در اشتباهات دولت مقصر هستند، عنوان کرد: بله اینگونه است؛ البته دولت در حال تلاش است، اما کارد آن ها بیشتر از این نمی برد و تیپ کار آن ها و روند آن ها به سمت جهت های خاصی است که تاثیراتی در جامعه به همراه دارد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دولت به دنبال جلوگیری از تورم است؛ گفت: این اقدام دولت موجب جلوگیری از ارائه تسهیلات، عدم رونق اقتصادی در زندگی مردم و جلوگیری از نقدینگی زیاد که عملا دست مردم هم نیست، شده است.

رهایی ناگهانی سیاست های انقباضی سیل تورمی به همراه خواهد داشت

وی با بیان اینکه رهایی سیاست های انقباضی به طور ناگهانی موجب سیل تورم می شود، تصریح کرد: دولت به همین دلیل با همین روش پیش می رود و منتظر است ببیند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

بهرامی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با موفقیت آمیز بودن یا نبودن سیاست های اقتصادی فعلی دولت، خاطرنشان کرد: دولت با یک سری اقتصاددان ها در رابطه با پیاده سازی این سیستم مشورت کرده است، اما اقتصاددان ها و مشاوره هایی که به دولت داده اند، نبض اقتصادی را به این سمت برده اند و باید موفقیت یا عدم موفقیت آن را از کارشناسان سوال کرد.

گسترش مناطق آزاد موجب رکود در بازار داخلی شده است

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به افزایش مناطق آزاد تجاری در سطح کشور، گفت: بازارهای این مناطق محل جنس های خارجی شده اند و تا زمانی که این اجناس وارد کشور می شوند، جلوی تولیدات داخلی را در کشور می گیرد.

وی با بیان اینکه در مناطق آزاد به ویژه در روزهای پایانی هفته با ازدحام جمعیت و خریداران مواجه است، خاطرنشان کرد: مردم از سراسر کشور به این مناطق می آیند و خریدهای فصلی و سالانه خود را انجام می دهند که همین امر زمینه رکود در بازار کالاهای داخلی و بنگاه های کوچک شده است.

بهرامی با بیان اینکه وجود این مناطق آزاد جلوی فعالیت فروشگاه های داخلی کوچک را هم گرفته است، تاکید کرد: افرادی که به شکل سنتی در فروشگاه های کوچک در داخل شهرها مشغول به فعالیت هستند به شدت در شرایط انقباضی قرار گرفته اند.

انقباض بازار داخلی؛ رونق واردات کالای خارجی

وی ادامه داد بازار داخلی در انقباض شدید بوده و بازار کالاهای خارجی در کشور رونق دارد و از سنجاق تا اتومبیل های لوکس خارجی در بازارهای مناطق آزاد یافت می شود و به آسانی به فروش می رسد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مثال وجود چنین مناطقی، مانند باز شدن یک فروشگاه بزرگ زنجیره ای در سطح منطقه شهرضا است که کلیه اجناس مورد نیاز مردم را با قیمتی نازل به فروش می رساند و لذا مردم از این فروشگاه ها تمام مایحتاج زندگی خود را خریداری کرده و بازار کار فروشندگان خرد در شرایط رکود و بیکاری خراب شده و آن ها نیز به خیل بیکاران افزوده می شوند.

وی با بیان اینکه در سطح کلان مناطق آزاد چنین تاثیری بر کشور می گذارند، گفت: امروز اجناس خارجی در این مناطق از ارزان ترین کالا تا لوکس ترین کالا ها وجود دارد.

حاکمیت کامل اصلاح طلبان بر دولت شرایط را وخیم تر می کرد

بهرامی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با درصد سهم اصلاح طلبان از وضعیت فعلی دولت، خاطرنشان کرد: اگر امروز اصلاح طلبان به طور کامل بخش های مختلف کشور را برعهده داشتند همین اقدامات را انجام می دادند و شاید در قسمت هایی بدتر عمل می کردند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه به نظر می رسد اعتدال گراها بهتر از اصلاح طلبان در کشور عمل می کنند، خاطرنشان کرد: کشور در حال حاصر از نظر اقتصادی به دلیل عملکرد دولت و نیروهای حامی او به این سمت رفته است و اگر اصلاح طلبان در زمینه فرهنگ نیز به طور کامل وارد شوند، از نظر فرهنگی نیز به سمتی حرکت می کردیم که به نفع جامعه و کشور نبود.

انتهای پیام/

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.