سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۲۵ - دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶

رییس اداره کار شهرضا خبر داد:

اختصاص تسهیلات با کارمزد ۶ درصد به کارآفرینان روستایی در شهرضا

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، گفت: به موجب طرح توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی به کارآفرینانی که قصد ایجاد و یا توسعه مشاغل در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت را داشته باشند تسهیلاتی با کارمزد شش درصد اعطا می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، مصطفی اباذری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شهرضا، با اشارا به اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، اظهار کرد: در طرح کارورزی، افراد تحصیلکرده و جویای کار با حضور در دوره‌های آموزش مهارتی با محیط واقعی کسب و کار آشنا می‌شوند.

وی، تصریح کرد: همه فارغ التحصیلان بیکار و جوانان جویای کار با ثبت نام در  این طرح،  مشمول بیمه حوادث شده و یک سوم حداقل دستمزد به آنها پرداخت می‌شود.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، با تأکید بر ضرورت تأسیس بازارچه مشاغل خانگی در این شهرستان بیان کرد: به شهرستان شهرضا هفت نفر سهمیه برای حضور در بازارچه مشاغل خانگی استان اختصاص داده شده و لازم است نهادهای ذیربط کارآفرینان موفق را برای حضور در این بازارچه معرفی کنند.

اباذری، ادامه داد: امسال سهمیه اشتغالزایی استان اصفهان ۹۰ هزار نفر است که از این تعداد چهار هزار و ۴۷ نفر سهمیه شهرستان شهرضا است.

وی، گفت: بر اساس اعلام سامانه رصد اشتغال شهرستان تاکنون ادارات فنی و حرفه‌ای ۶۳ نفر، بهزیستی ۶۷ نفر، حمل و نقل و پایانه‌ها ۲۸ نفر، میراث فرهنگی ۹ نفر، صنعت معدن تجارت ۴۴۳ نفر، کمیته امداد امام خمینی(ره) ۱۴۷ نفر، بنیاد مسکن ۴۹ نفر، جهاد کشاورزی ۲۰۳ نفر، راه و شهرسازی دو نفر، شکبه بهداشت و درمان ۴۸ نفر، امور زندان چهار نفر، صندوق کارآفرینی امید ۵۶ نفر، ورزش و جوانان ۱۰ نفر، فرهنگ و ارشاد اسلامی شش نفر و بنیاد شهید پنج نفر اشتغال ایجاد شده از سهمیه قانونی خود را ثبت کرده‌اند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، اظهار کرد: اعتبار شهرستان در زمینه ایجاد و حمایت از مشاغل خانگی در سال گذشته ۲۰۰ میلیون تومان بود که امسال این میزان به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

اباذری، در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: یکی از نیازهای واحدهای اقتصادی، برخورداری از تسهیلات حمایتی دولتی در بخشهای مختلف و با هدف افزایش توان تولیدی و رقابتی این واحدها است.

وی، اظهار کرد: دولت به تازگی با ابلاغ آیین نامه‌ای بر اساس تبصره ۱۸ قانون برنامه ششم توسعه، باهدف افزایش توان واحدهای تولیدی و اقتصادی اقدام به واگذاری تسهیلاتی با نرخ سود بازپرداخت ۱۸ درصد و دوره مشارکت حداکثر دو ساله و دوره بازپرداخت پنج سال کرده است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، تصریح کرد: اختیار پرداخت این تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان در حوزه اختیارات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان و بیش از این مبلغ در حوزه اختیارات کارگروه استانی است، این در حالی است که درصورت افزایش تعهدات اشتغالزایی مبلغ واگذاری قالب افزایش است.

اباذری، تأکید کرد: کارآفرینان متقاضی دریافت این تسهیلات باید با مراجعه به دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوز فعالیت همچون جهاد کشاورزی، صنعت معدن تجارت، میراث فرهنگی و صنایع گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی فرم دریافت تسهیلات را دریافت کنند.

وی، گفت: این تسهیلات در زمینه خرید تجهیزات، ساخت و ساز و تأمین سرمایه درگردش به متقاضیان واگذار می‌شود.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: ردیف های شهرستانی واگذاری این تسهیلات بر اساس مزیتهای طرح تکاپو و مجموعا در ۱۰ ردیف شغلی است.

اباذری، اضافه کرد: تاکنون در شهرستان شهرضا، سه طرح در زمینه‌های جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت با اشتغالزایی ۳۰ نفر تعریف شده که برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

وی، تصریح کرد: کارافرینان متقاضی دریافت این تسهیلات در صورت اجرای تعهدات اشتغال از امتیاز بخشش دو تا شش درصد اصل وام، برخوردار می‌شوند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: به موجب طرح توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی به کارآفرینانی که قصد ایجاد و یا توسعه مشاغل در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت را داشته باشند تسهیلاتی با کارمزد ۶ درصد اعطا می‌شود.

اباذری، اضافه کرد: این تسهیلات با دوره مشارکت یک ساله و بازپرداخت شش ساله است که در بخشهای مختلف از قبیل کشاورزی، گردشگری، فرش، فن آوری اطلاعات و خدمات پرداخت می‌شود.

وی، تأکید کرد: بر اساس آیین نامه ابلاغی در این طرح بانکهای عامل در واگذاری این تسهیلات موظف را قبول انواع ضمانتها از متقاضیان دریافت این تسهیلات هستند.

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا، همچنین از واگذاری تسهیلات پشتیبان به ازای هر نفر ۱۵ میلیون تومان به متقاضیان خبر داد و افزود: این تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله واگذار می‌شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.