سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۴۵ - یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا مطرح کرد:

نبود دفتر ثبت طلاق معضلی در کسب آمار جمعیتی شهرضا

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت:به دلیل نبود دفتر طلاق در شهرضا و نداشتن آمار این معضل اجتماعی با مشکلاتی در شهرستان مواجه هستیم به همین دلیل جلسه‌ای باحضور سردفتران ازدواج در شهرضا برگزار شد که متاسفانه با عدم رغبت آنها برای ایجاد این دفتر مواجه شدیم.

نبود دفتر ثبت طلاق معضلی در کسب آمار جمعیتی شهرضا

به گزارش شهرضانیوز، آرزو قوامی در جلسه شواری ثبت وقایع حیاتی شهرستان اظهار کرد: به دلیل نبود دفتر طلاق در شهرضا و نداشتن آمار این معضل اجتماعی با مشکلاتی در شهرستان مواجه هستیم به همین دلیل جلسه‌ای باحضور سردفتران ازدواج در شهرضا برگزار شد که متاسفانه با عدم رغبت آنها برای ایجاد این دفتر مواجه شدیم.

وی، اضافه کرد: طلاق واقعیتی است که باید آن را پذیرفت، اگر در شهرستان شهرضا دفتر طلاق داشته باشیم می‌توانیم این معضل را آسیب‌شناسی و رصد کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا ، گفت: افراد متقاضی طلاق به شهرهای اطراف مراجعه می‌کنند که آسیب‌هایی را به دنبال دارد.

قوامی، اذعان کرد: در گذشته طلاق توافقی بدون مراجعه به مشاور انجام می‌شد، اما امروز افراد متقاضی طلاق توافقی باید به اورژانس اجتماعی مراجعه کنند این در حالی است که متأسفانه طلاق‌های توافقی در سنین پایین اتفاق می‌افتد.

وی، گفت: طرح کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی در استان مورد موافقت قرار گرفته است و بدین منظور بودجه‌ای برای اجرای این طرح به شهرضا اختصاص پیدا کرده است و در این طرح به طلاق و اعتیاد به عنوان دو آسیب مهم اجتماعی جامعه پرداخته می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا ، اظهار کرد: با هدف کاهش طلاق آموزش‌های پیش، حین و بعد از ازدواج به زوج‌های جوان داده می‌شود که در طرح جدید بودجه این طرح آموزشی به تشکل‌های مردمی اختصاص پیدا می‌کند.

قوامی، تأکید کرد: باید تشکلی که تخصص کافی در زمینه مقابله با طلاق داشته باشد ایجاد شود و با تدوین برنامه یکساله طرح آموزش به اصناف، آموزش و پرورش و دانشجویان را اجرا کنیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.