سرویس: اجتماعی ۱۳:۵۱ - جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

اسراییل از تفرقه مسلمانان استفاده کرده است/وحدت درمان دردهای جهان اسلام است

امام جمعه شهرضا گفت: اسراییل از تفرقه‌ای که در میان مسلمان وجود دارد استفاده کرده و طرح انتقال پایتخت خود را مطرح کرده است، در چنین شرایطی وحدت درمان دردهایی از این نوع است که جهان اسلام با آن مواجه است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره(س) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای جامعه برای کاستن از تنشهای خانوادگی افزایش مشاوره‌های پیش از ازدواج است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بحرانهای زیادی در خانواده ها در دوران نامزدی، ازدواج و حتی بعد از آن وجود دارد که با انجام مشاوره های پیش از ازدواج می توان از آنها پیشگیری کرد.

امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به انتشار خبر انتقال پایتخت اسراییل از تلاویو به بیت المقدس، عنوان کرد: رییس جمهور آمریکا در دوران رقابتهای انتخاباتی خود اعلام کرده بود که از این طرح حمایت خواهد کرد و اکنون باوجود آنکه می داند چنین اقدامی واکنش گسترده جهان اسلام را به دنبال دارد باز هم برای انجام آن وارد عمل شده است.

حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: استکبار جهانی به رهبری آمریکا و اسراییل در توطئه ایجاد و تقویت گروهکهای ترویستی نظیر داعش و تکفیریها شکست خوردند و پس از ان طرح استقلال کردستان عراق را مطرح کردند که باز هم با شکست مواجه شد.

وی در ادامه افزود: استکبار جهانی همواره به دنبال تنش آفرینی در منطقه خاورمیانه بوده است و به همین دلیل در تازه‌ترین دسیسه خود اقدام به طرح مسئله انتقال پایتخت اسراییل کرده است.

امام جمعه شهرضا گفت: اسراییل و آمریکا از تفرقه موجود بین مسلمانان استفاده کرده و چنین اقداماتی را انجام می دهد اینگونه اقدامات توهین و جسارت به مقدسات بیش از یک میلیارد مسالمان در سراسر جهان است.

حجت الاسلام یعقوبی تأکید کرد: این اقدام اسراییل قطعا با واکنش مسلمانان مواجه خواهد شد اما باید بدانیم که اقداماتی از این نوع با استفاده از تفرقه موجود در عالم اسلام پیش می آید بنابراین همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند جهان اسلام باید در عمل با یکدیگر متحد شوند.

وی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اقداماتی از این نوع نشانه ضعف استکبار جهانی است و قطعا با پاسخ کوبنده جهان اسلام مواجه خواهد شد اما در داخل جهان اسلام هم باید مسئله وحدت از شعار فراتر رفته و در عمل شاهد همبستگی مسلمانان باشیم.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: عزت و اقتدار ایران اسلامی در شرایط فعلی به حدی رسیده است که سردار سلیمانی حتی نامه ارسال شده از سوی استکبار جهانی را نیز نمی خواند، این اندازه اقتدار مرهون تلاش امام راحل (ره) در رهبری انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر جهان کفر است.

بر اساس این گزارش، مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرضا پس از پایان نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته، در محکومیت اقدام اسراییل و آمریکا در انتخاب مسجد الاقصی به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسراییل، تظاهرات کردند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.