سرویس: اجتماعی ۲۰:۴۴ - پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

رییس دانشگاه شهرضا:

دانشجو باید دارای بینش و تحلیل سیاسی قوی باشد

رییس دانشگاه شهرضا گفت: رو دانشجو لازم است «سیاسی‏» بوده و از بینش و تحلیل سیاسی قوی و مشارکت سیاسی سازنده برخوردار باشد ؛ ولی از «سیاست‏بازی‏» و افتادن در دام جنجال های سیاسی و جناحی بپرهیزد.

به گزارش شهرضانیوز، امیرحسین علی بیگی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که در محل دانشگاه شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: رویداد ۱۶ آذر ۱۳۳۲، سمبل استکبار ستیزی ، مبارزه با استبداد و عدالت خواهی دانشجویان در تاریخ ایران است.

وی ادامه داد: روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ به عنوان مبدأ جنبش دانشجویی ثبت شد، باید بدانیم که جنبش دانشجویی سه آرمان مهم استقلال طلبی، استکبار ستیزی و عدالت خواهی را دنبال می کند.

رییس دانشگاه شهرضا تصریح کرد: هرگاه جنبش دانشجویی به جناح‌های سیاسی بپیوندد، از هویت واقعی و تاریخی خود، که حمایت از مردم بوده است، فاصله می گیرد.

علی بیگی اضافه کرد: دانشجو لازم است «سیاسی‏» بوده و از بینش و تحلیل سیاسی قوی و مشارکت سیاسی سازنده برخوردار باشد ولی از سیاست‏بازی‏ و افتادن در دام جنجال های سیاسی و جناحی بپرهیزد.

وی تصریح کرد: یکی از شاخصه‌های بارز ۱۶ آذر۱۳۳۲، تشخیص و تحلیل درست و ایفای نقش صحیح جریان دانشجویی در راستای مصالح ملی در آن برهه از زمان بود.

رییس دانشگاه شهرضا گفت: در شرایط کنونی دانشجو با سرلوحه قرار دادن آرمان های اسلامی و ملی خویش، وظیفه درس خواندن و مطالعه، دانش پژوهی، تعمق، نو آوری علمی و تلاش در جهت اعتلای اقتصادی و فرهنگی کشور را بر عهده دارد.

علی بیگی با اشاره به بخش هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: جوان دانشجو، در محیط علمی باید ذهن و زبانش باز باشد، نقد کند البته منصفانه باشد و نقد را با عیبجویی و با عصبانیت و با بهانه‏ گیری نباید اشتباه کرد اما نقادی باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: برای اینکه دانشجو بتواند به این وظایف عمل کند دانشگاه باید با ایجاد ساختارهای پویا و خود اصلاح‌گر، کارکردهای خود را با محیط اسلامی و ارزشی تطبیق دهد و زمینه را برای تحقق دانشگاه اسلامی فراهم کند.

رییس دانشگاه شهرضا اظهار کرد: اسلامی شدن دانشگاه به معنای پیوستن ساختن دانش اندوزی با آداب معنوی و ارزشهای دینی و انسانی در جامعه علمی و به معنای مبارزه با انحرافات جامعه علمی، جلوگیری از تبدیل دانشمندان به عناصری بدون احساس عاطفی و تعهد دینی و دمیدن روح استقلال در جامعه علمی کشور است.

علی بیگی اضافه کرد: استادان باید الگوی عملی اخلاقی و حرفه ای دانشجو باشند و و شخصیت فردی و اجتماعی آنان را با راستی در گفتار، امانتداری، وفای به عهد، شکل دهند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.