سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۳ - پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

مسئول بسیج دانشجویی شهرضا مطرح کرد؛

انقلابی گری و استکبار ستیزی ماهیت اصلی جنبش دانشجویی/ اگر به دانشجویان آدرس غلط بدهیم به آنان ظلم کرده ایم

مسئول بسیج دانشجویی شهرضا گفت: اگر به دانشجویان آدرس غلط بدهیم به آنان ظلم کرده ایم، این جریان برای اینکه رسالت اصلی خود را حفظ کند، باید انسجام و اقتدار کشور را سرلوحه کار خود قرار دهد.

محمد رضا جانقربان در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز در رابطه با ۱۶ آذرماه، روز دانشجو، اظهار کرد: فلسفه وجودی شانزدهم آذر به صورت خلاصه از این قرار است که در این روز مصطفی بزرگ‌ نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌ رضوی- دانشجویان دانشگاه تهران- در اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون، معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا با شاه ایران و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ که حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد در دانشگاه تهران توسط نیروی امنیتی به شهادت رسیدند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان شهرضا با بیان اینکه متاسفانه این موضوع در سال های اخیر به حاشیه رفته و برخی سعی دارند یا ۱۶ آذر نباشد یا مسخ شده باشد، ادامه داد: اگر به دانشجویان آدرس غلط بدهیم به آنان ظلم کرده ایم، این جریان برای اینکه رسالت اصلی خود را حفظ کند، باید انسجام و اقتدار کشور را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه ماهیت اصلی جنبش دانشجویی، انقلابی گری، مطالبه گری، تحول گرایی و استکبار ستیزی است، بیان کرد: در این مسیر اصلی ترین مانع، تفکر محافظه کارانه است که به دنبال جلوگیری از وجود دانشجوی فعال در مسائل روز است.

جانقربان ادامه داد: این جریان محافظه کار به جای اینکه سرعت خود را به سرعت دانشجویان برساند با مانع تراشی، کاغذ بازی های اضافه و سرگرم کردن آن ها به امورات دست چندم سعی دارد حرکت دانشجویان را کند و یا متوقف کند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان شهرضا با بیان اینکه استکبارستیزی واقعی با شعار منهای عمل محقق نمی شود، گفت: باید از کنار شعار به عمل نیز برسیم و حیطه عمل در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در طول سال های گذشته، تصریح کرد: هرجا در پی عملی کردن به سخنان و فرمایشات امام راحل و امام خامنه ای بوده ایم موفق شده ایم و هر کجا غیر این بوده و فقط برای رفع تکلیف، با زدن چند بنر و یا همایش های بی محتوا و یا عمل ریاکارانه از کنار سخنان پیشوایان خود گذشته ایم، شکست خورده ایم.

جانقربان گفت: عده ای به دنبال به حاشیه بردن کشورهستند و باید با این افراد و فرصت طلبان مبارزه کرد.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان شهرضا عنوان کرد: یکی از این مسائل تقسیم کشور به باندها و جناح های مختلف و به نوعی دو قطبی سازی است که وحدت این ملت را نشانه گرفته است.

وی افزود: در تشییع شهید سامع در هفته جاری که مزین بنام وحدت بود ما شاهد وحدت همه جریان های سیاسی در این مسئله بودیم که صحنه های زیبایی را رقم زد، اصولا این هم یکی از هنرهای تمام ناشدنی شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.