سرویس: اجتماعی ۱۳:۲۸ - پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

رییس دانشگاه پیام نور شهرستان شهرضا:

دانشجویان در شمار بهترین یاوران انقلاب هستند

رییس دانشگاه پیام نور شهرستان شهرضا، گفت: دانشجویان سخنان امام خمینی(ره) را منطق با واقعیت و کلام الله مجید و روایات اهل بیت یافتند و به همین دلیل با همه وجود از ایشان حمایت کردند و در شمار بهترین یاوران انقلاب درآمدند.

به گزارش شهرضانیوز، عباس نعمت الله زاده، در مراسم گرامی داشت روز دانشجو که در دانشگاه پیام نور شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: دانشگاه محلی برای عرضه افکار و اندیشه‌های مختلف و برگزاری میزگردهای علمی با موضوع‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است و انقلاب اسلامی این فرصت را در کشور فراهم آورده است.

وی ادامه داد: امام راحل(ره) همواره بر ضرورت استفاده از افکار و اندیشه‌های جوانان و اقشار تحصیلکرده جامعه در اداره بخشهای مختلف تأکید می‌فرمودند و این مسئله یکی از علل گرایش میلیونها جوان در دوران مبارزات ضد ستم شاهی به ایشان بود.

رییس دانشگاه پیام نور شهرستان شهرضا عنوان کرد: دانشجویان از انجا که در محیطی علمی و پژوهشی تحصیل می‌کنند بهترین افراد برای ارائه نظرات کارشناسی در مورد مسائل مختلف هستند بنابراین باید پایان نامه های دانشجویی با موضوع حل معضلات مختلف ارائه شود.

نعمت الله زاده گفت: در دوران قبل از انقلاب اسلامی دانشجویان در شمار نخستین اقشار اجتماعی بودند که علیه فساد و استبداد دستگاه حکومتی قیام کردند و در این راه شهدای زیادی را نیز تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

وی ادامه داد: دانشجویان سخنان امام خمینی(ره) را منطق با واقعیت و کلام الله مجید و روایات اهل بیت یافتند و به همین دلیل با همه وجود از ایشان حمایت کردند و در شمار بهترین یاوران انقلاب درآمدند.

رییس دانشگاه پیام نور شهرستان شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایجاد فرصتی برای ترویج اندیشه‌های دینی و توجه به تمدن اسلامی در محافل علمی و دانشگاعی بود.

نعمت الله زاده گفت: حضور دانشجویان در تاریخ انقلاب به مبارزات انقلابی محدود نشد و این قشر از جامعه در دوران دفاع مقدس نیز خدمات بی نظیری به کشور و اسلام ارائه کردند.

این مسئول آموزش عالی شهرضا، تأکید کرد: یکی از مهمترین مواردی که دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی باید در نظر داشته باشند توجه به تدابیر و سخنان رهبر معظم انقلاب درباره شخصیت و هدف دانشجویان است زیرا این سخنان مبتنی بر آیات قرآن، احادیث اهل بیت و سالها تجربه در اداره امور کشور است که برای همه و از جمله دانشجویان مفید است.

وی اضافه کرد: دانشجویان باید در کنار فراگیری موضوعات علمی و تحصیل، به تذکیه نفس نیز توجه کنند تا در پایان دوران تحصیل در هر مقطع علمی افرادی مؤمن و انقلابی و مسلط به مبانی علمی آماده خدمت به جامعه باشند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.