سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۰ - پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شهرضا:

اولویت های کشور باید برای قشر دانشجو تبیین شود/ امنیت ملی مهمترین اولویت امروز کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا، گفت: اولویت های امروز کشور باید برای جنبش های دانشجویی مطرح شود و آن ها را نسبت به این اولویت ها حساس کرد.

بشیر اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز در رابطه با ۱۶ آذر و روز دانشجو و وظیفه جنبش دانشجویی در شرایط فعلی کشور، اظهار کرد: حفظ وحدت ملی و توجه به این نکته که ما در منطقه حساس و خطرناکی زندگی می کنیم؛ مهم ترین وظیفه جنبش دانشجویی در شرایط فعلی است.
استاد دانشگاه آزاد شهرضا، با اشاره به دست بالای ایران در سوریه، عراق و دیگر نقاط منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: این نکته باید برای دانشجویان و فعالان جنبش های دانشجویی به عنوان یک دغدغه مطرح شود که امنیت مهم ترین نکته مورد توجه برای این جنبش ها است و دستاوردهایی که ایران در سطح منطق به دست آورده است، مهم ترین دستاوردهای کشور در طول سال های گذشته محسوب می شد.
وی در رابطه با وظایف امروز دانشجویان کشور با بیان اینکه برخی از دانشجویان در فعالیت های سیاسی خود دچار اولویت های کاذب شده اند، عنوان کرد: برای گروهی از دانشجویان ما شرایط منطقه روشن نیست و باید واقعیات کشورهای منطقه را به آن ها نشان داد تا بتوانند به درستی فعالیت کنند.
اسماعیلی با بیان اینکه مفاهیمی مانند توسعه سیاسی اگرچه لازم است اما امروز نکته ای مهم تر از آن یعنی امنیت ملی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: توجه به امنیت ملی و شرایط منطقه برای دانشجویان هنوز مبهم است و برخی اولویت های ۱۵ سال پیش برای آن ها دغدغه شده است.
وی ادامه داد: این اولویت ها باید برای دانشجویان مطرح شود و آن ها را نسبت به این اولویت ها حساس کرد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.