سرویس: اجتماعی ۱۹:۲۵ - سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان:

سه میلیون مشترک تلفن ثابت در اصفهان وجود دارد/ نفوذ ۹۸ درصدی تلفن همراه در استان

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت:در سراسر استان اصفهان پنج میلیون و ۱۷۷ تلفن همراه وجود دارد که توسط دو هزار و ۲۹ سایت موبایل کنترل می شود، این در حالی است که ضریب نفوذ تلفن همراه در استان ۹۸ درصد است.

به گزارش شهرضانیوز، مهدی حیدری زاده شامگاه امروز در جلسه‌ای که با دعوت نماینده شهرستان های شهرضا و دهاقان برای بررسی مسائل و معضلات مخابراتی دو شهرستان در محل اداره مخابرات شهرضا برگزار شد، با اشاره به وجود سه میلیون مشترک شماره تلفن ثابت در سراسر استان اصفهان، عنوان کرد: از این تعداد دو میلیون و ۴۶۷ شماره مشغول به کار است.

وی در ادامه با اشاره به نظارت ۸۴۷ مرکز مخابراتی بر عملکرد سیستم های مخابراتی استان، اظهار کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان اصفهان ۴۶٫۷ درصد است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان از وجود ۹ هزار و ۴۰۰ تلفن همگانی در سراسر استان خبر داد و افزود: در استان اصفهان ۸۲۶ سایت ۳G و ۹۰۴ سایت ۴G و حدود ۷۰۰ هزار پورت دیتا وجود دارد که از این تعداد ۵۹۴ عدد مربوط به شرکت مخابرات و مابقی مربوط به شرکت های خصوصی است.

حیدری زاده اظهار کرد: در سراسر استان اصفهان پنج میلیون و ۱۷۷ تلفن همراه وجود دارد که توسط دو هزار و ۲۹ سایت موبایل کنترل می شود، این در حالی است که ضریب نفوذ تلفن همراه در استان ۹۸ درصد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه در شهرستان شهرضا ۸۸ هزار تلفن ثابت وجود دارد، عنوان کرد: از این تعداد ۷۱ هزار شماره مشغول به کار است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان، با اشاره به ضریب نفوذ ۴۵٫۶ تلفن ثابت در شهرستان شهرضا اظهار کرد: در این شهرستان ۱۷ هزار منصوبه تلفن ثابت خالی و آماده واگذاری به متقاضیان است.

حیدری زاده ادامه داد: در شهرضا ۲۲ هزار و ۵۰۰ پست دیتا وجود دارد که از این تعداد ۱۳ هزار پست آزاد و آماده واگذاری است، همچنین در این شهرستان از مجموع ۶۵ سایت BTS  موجود، ۳۱ سایت ۴G و ۲۹ سایت ۳G است.

وی اضافه کرد: در شهرضا ۱۳۴ هزار مشترک تلفن همراه وجود دارد، این در حالی است که ضریب نفوذ تلفن ثابت در این شهرستان ۸۵٫۷ درصد است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، از وجود ۱۸ هزار منصوبه تلفن ثابت در شهرستان دهاقان خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۵ هزار شماره مشغول به کار است و ضریب آن نیز ۴۵٫۷ درصد است.

حیدری زاده با بیان این مطلب که در دهاقان ۱۳ هزار و ۸۲۹ شماره تلفن همراه وجود دارد، بیان کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در این شهرستان ۴۰ درصد است.

وی از وجود پنج هزار منصوبه دیتا در این شهرستان خبر داد و افزود: از این تعداد سه هزار و ۶۶۴ منصوبه فعال است، در دهاقان ۱۶ سایت BTS نیز وجود دارد که از این تعداد ۶ سایت ۳G و دو سایت ۴G است.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خبر با بیان این مطلب که ۱۰ درصد از مشترکان در استان اصفهان به شرکت مخابرات بدهکار هستند، بیان کرد: این تعداد در شهرستان شهرضا ۳۵ درصد و در شهرستان دهاقان ۲۹ درصد است.

حیدری زاده همچنین با اشاره به واگذاری فیبرنوری به منازل از سال گذشته، تصریح کرد: فیبرنوری از نظر ساختاری و پهنای باند هیچ محدودیتی در سرعت و انتقال داده ندارد و در استان اصفهان سرعت بالای ۵۰ مکابایت بر ثانیه را در نظر گرفته‌ایم که امکان افزایش آن نیز وجود دارد.

وی تأکید کرد: توسعه فیبرنوری در استان کسب و کارهای اینترنتی را افزایش می‌دهد و امکان استفاده از فن آوریهای نوین در بخش تکنولوژی را در بخشهای مختلف ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان همچنین از تفاضل قیمت اینترنت داخلی و خارجی خبر داد و اظهار کرد: از امسال هزینه اینترنت داخلی و خارجی از یکدیگر تفکیک شده است که با این اقدام هزینه اتصال به سایت های داخلی نصف هزینه اتصال به سایتهای خارجی محاسبه خواهد شد.

حیدری زاده در ادامه این مطالب افزود: با این اقدام امکان عرضه تکنولوژی برای تولیدکنندگان محتوای الکترونیک در داخل کشور بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تفاهمنامه‌ای که بین شرکت شهرک های صنعتی استان و شرکت مخابرات استان منعقد شده است، بیان کرد: بر اساس این توافق امکان توسعه ارتباطات مخابراتی در شهرک های صنعتی فراهم خواهد شده است تحت این شرایط که هزینه طرح و نظارت و عملیات اجرایی و تأمین تجهیزات بر عهده شرکت مخابرات و حفاری و ترمیم ترانشه با شرکت‌های صنعتی خواهد بود.

مدیرکل شرکت مخابرات استان اصفهان اضافه کرد: بر اساس تفاهمنامه مشترک شرکت مخابرات استان با شرکت شهرک های صنعتی استان امکان واگذاری سیستم FTTH به شرکتهای صنعتی از جمله شرکتهای دو شهرستان فراهم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.