سرویس: اجتماعی ۱۰:۴۱ - دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶

رئیس مرکز بهداشت شهرضا خبرداد؛

کارگاه آموزشی بیماری های واگیردار در شهرضا برگزارشد/ اجرای طرح پرسشگری شاخص های تن سنجی کودکان در شهرستان

رئیس مرکز بهداشت شهرضا، گفت: کارگاه آموزشی بیماری های واگیردار و عفونت های آمیزشی با حضور پزشکان و ماماهای مراکز ارائه خدمات جامع سلامت شهرستان های شهرضا و دهاقان در محل آموزشگاه بهورزی شهرستان برگزارشد.

به گزارش شهرضانیوز؛ سید حجت الله موسوی، صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران در رابطه با اقدامات انجام شده توسط شبکه بهداشت، اظها کرد: زنگ هشدار ایدز به مناسبت روز جهانی مبارزه با ایدز با حضور مسئولان آموزش و پرورش، معاونت بهداشتی شبکه ،مسئولان واحد های مبارزه با بیماری ها، آموزش سلامت و بهداشت مدارس در هنرستان دخترانه حمیده کاظمی نواخته شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا افزود: در این برنامه مطالبی پیرامون بیماری ایدز، اهمیت توجه به این بیماری، راه های انتقال و پیشگیری آن و معرفی مراکز و پایگاه های مشاوره بیماری های رفتاری برای دانش آموزان بیان و در پایان به سوالات حاضران جلسه پاسخ داده شد.

وی برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه برای گزینش بهورز در روستاهای هونجان و کهرویه را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و خاطرنشان کرد: این آزمون با حضور نماینده هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئول بهورزی وکارشناس گسترش مرکز بهداشت استان، معاون بهداشتی، مسئول گسترش، مسئول حراست و مربی آموزشگاه بهورزی شبکه بهداشت و درمان شهرضا در محل آموزشگاه بهورزی شهرضا برگزارشد.

موسوی،  خاطرنشان کرد: همچنین کارگاه آموزشی بیماری های واگیردار و عفونت های آمیزشی با حضور پزشکان و ماماهای مراکز ارائه خدمات جامع سلامت شهرستان های شهرضا و دهاقان در محل آموزشگاه بهورزی شهرستان برگزارشد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا خاطرنشان کرد: در این برنامه متخصصان بیماری های عفونی، اپیدموژیست و مشاور بیماری های رفتاری و ایدز برای حضار مطالب تخصصی در رابطه با بیماری های واگیردار بیان کردند و کارشناس برنامه های آنفلوآنزا و زئونوز و کارشناس مسئول مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت کارگاه هایی برگزار کردند.

وی با بیان اینکه در رابطه با مبارزه با بیماری ایدز شبکه بهداشت شهرضا اقدامات دیگری نیز انجام داده است، گفت: جلسه آموزشی بیماری ایدز برای دانش آموزان متوسطه اول مدرسه ۱۳آبان هونجان از جمله دیگر برنامه های شبکه در سطح شهرستان در زمینه مبارزه با بیماری ایدز بود.

موسوی، برلزوم افزایش سطح علمی کارکنان شبکه بهداشت تاکید کرد و افزود: کارگاه آموزشی نقش آمار در تحول سلامت برای مراقبان سلامت پایگاه ها و مراکز ارائه خدمات جامع سلامت شهرستان در محل آموزشگاه بهورزی شهرستان برای افزایش سطح کارکنان شبکه بهداشت شهرضا برگزار شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرضا بیان کرد: مدیریت تغییر و نقش آن درتحول سلامت، پانل مدیریتی و برنامه مین، نقش آمار در ارائه خدمات و انتظارات ازمراقبان و به روز رسانی اطلاعات بیان مطالب مطرح شده در این کارگاه بود..

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح پرسشگری شاخص های تن سنجی، بررسی شاخص های تغذیه ای و رشد و تکامل کودکان زیر پنج سال همزمان با کل کشور در شش مرکز ارائه خدمات جامع سلامت، پایگاه سلامت و خانه بهداشت شهرستان با همکاری واحدهای بهبود تغذیه جامعه و سلامت جمعیت و خانواده شبکه بهداشت در شهرضا درحال اجرا است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.