سرویس: اجتماعی ۱۶:۳۸ - شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶

رییس اداره آب و فاضلاب شهری شهرضا:

اگر برای کم آبی شهرضا فکری نشود باید منتظر روزهای سختی باشیم

رییس اداره آب و فاضلاب شهری شهرضا گفت: اگر برای بحران کم آبی شهرضا فکری نشود و همکاری مردم و مسئولان در صرفه جویی در مصرف و صیانت از منابع آبی موجود ایجاد نشود باید منتظر روزهای سختی در آینده باشیم.

به گزارش شهرضانیوز، محمدحسین صالح در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان شهرضا اظهار کرد: وضعیت آب در شهرضا نگران کننده است تا جایی که امسال برای نخستین بار در این فصل منبع آب شهرضا به نیمه رسیده است.

وی ادامه داد: میزان مصرف آب به علت برودت دمای هوا کاسته شده است اما به علت استمرار پدیده خشکسالی میزان کاهش آب دهی چاه‌ها بیشتر از کاهش میزان مصرف بوده است.

رییس اداره آب و فاضلاب شهری شهرضا تأکید کرد: اگر برای بحران کم آبی شهرضا فکری نشود و همکاری مردم و مسئولان در صرفه جویی در مصرف و صیانت از منابع آبی موجود ایجاد نشود باید منتظر روزهای سختی در آینده باشیم.

وی تصریح کرد: در تابستان گذشته با تلاش شبانه روزی پرسنل اداره آب و فاضلاب شهرستان و کم و زیاد کردن فشار آب در مناطق مختلف از جیره بندی آب جلوگیری شد اما لازم است برای تأمین آب شهروندان در تابستان امسال برنامه جامعی داشته باشیم تا با چالش جیره بندی آب یا بحرانهای دیگر مواجه نشویم.

رییس اداره آب و فاضلاب شهری شهرضا گفت: در هشت سال گذشته ۱۳ حلقه چاه برای تأمین آب شرب شهروندان حفر شده است اما با استمرار شرایط خشکسالی وضعیت به گونه‌ای شده است که در حال حاضر ۱۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.