سرویس: اجتماعی ۲۲:۱۹ - سه شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۶

رییس بسیج دانشجویی کشور:

دشمنان خارجی و برخی از افراد داخلی به دنبال ناامید کردن مردم از انقلاب هستند/کسانی که به بیت المال دست درازی می‌کنند خائن به ملت هستند

رییس بسیج دانشجویی کشور گفت: دشمنان خارجی به دنبال ناامید کردن مردم از انقلاب هستند و برخی افراد هم در داخل کشور به این مسئله دامن می‌زنند؛ کسانی که به بیت المال دست درازی می‌کنند خائن به ملت هستند زیرا در راستای اهداف دشمن حرکت می‌کنند.

به گزارش شهرضانیوز، داوود گودرزی امشب در همایش انقلابیون جوان که در سالن شهید باهنر فرمانداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: برخی دانشجویان ممکن است از خود بپرسند در شرایطی که کشور با مشکلات زیادی از جمله تحریم اقتصادی، تورم، ، اختلاس، رکود و بیکاری مواجه است و جوانان نخبه دانشگاهی به عناوین مختلف از جریان امور کنار گذاشته می‌شوند ممکن است برخی افراد بپرسند که رسالت دانشجویان در این وضعیت چیست؟

وی ادامه داد: دانشجو باید به عنوان یک فرد انقلابی وارد عمل شود و از مسئولان بخواهد درباره عملکرد خود پاسخ دهند.

رییس بسیج دانشجویی کشور اضافه کرد: پس از فتنه ۸۸ مهمترین هدف آمریکا و اسراییل بررسی علت این مسئله بود که چرا باجود آنکه معضلات بسیاری در مسیر انقلاب اسلامی ایجاد شده، اما این نظام سرنگون نمی‌شود؟ انان پس از بررسی‌های زیاد به این نتیجه رسیدند که ملت ایران مردمی دیندار هستند و چون حکومت آنها هم دینی است پس پیوندی ناگسستنی بین مردم و حاکمیت وجود دارد.

گودرزی گفت: دشمن به این نتیجه رسیده است که اگر روحیه دینداری مردم از بین برود سرنگونی نظام امکان پذیر خواهد بود و چون اعتماد مردم مهمترین سرمایه اجتماعی نظام و حکومت است باید کاری کنند تا این اعتماد از بین برود بنابراین برنامه جامعی را طرح ریزی و اجرا کرده‌اند.

وی اظهار کرد: دشمن با اجرای طرحهای مختلف به دنبال رسیدن به این هدف است که جوانان را نسبت به گذشته پشیمان و نسبت به آینده ناامید کند، آنان قصد دارند جوانان را در محیطی مأیوس و بدون برنامه نسبت به آینده قرار دهند و برای این کار شبهات سیاسی و اجتماعی مختلفی را مطرح و در جامعه رواج می‌دهند.

رییس بسیج دانشجویی کشور در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: دین اسلام افراد را بر اساس مسئولیت اجتماعی نسبت به دیگران تربیت می‌کند به بیان دیگر اسلام با بی تفاوتی مسلمان نسبت به مسلمان دیگر و یا اوضاع اجتماعی مخالف است این در حالی است که سبک زندگی غربی نوعی بی تفاوتی اجتماعی را ترویج می کند که برای آینده اجتماع خطرناک است.

گودرزی تأکید کرد: در شرایط فعلی ما در یک جنگ فرهنگی بزرگ با دشمنان قرار داریم که در آن دشمنان با استفاده از همه ابزارهای رسانه‌ای خود به دنبال ایجاد دو یا چند قطبی در جامعه هستند، آنان حتی از حادثه زلزله‌ای که بسیاری از هموطنان ما را با چالش مواجه کرده است برای بزرگنمایی اختلافات سیاسی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: مسئولان باید بدانند که اگر عملکرد آنها در مسیر حفظ منافع ملت نیست به مردم خیانت می کنند، مسئولانی که به بیت المال خیانت می کنند نیز همینگونه هستند.

رییس بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: عدم شایسته سالاری در اداره امور، اختلاسها و فساد مالی ناشی از عدم شفافیت اقتصادی حاکم در کشور است که شرایطی را ایجاد می کند که اعتماد عمومی مردم از نظام را سلب و در اصل پشتوانه اصلی نظام را از بین می برد.

گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: هدف اصلی انقلاب اسلامی ایجاد محیطی امن و آرام برای مردم است که در آن از نظر اقتصادی در اوج رفاه و از نظر معنوی در بهترین مراتب باشند بنابراین یک فرد انقلابی همان اندازه که نسبت به آخرت مردم و دیگر مسلمانان نگران است نسبت به ددنیای مردم و هموطنان خود هم نگران است.

وی تصریح کرد: جوان انقلابی و دانشجوی انقلابی باید مطالبه گر باشد، نباید اجازه دهیم برخی مسئولان با خیال راحت به بیت امال دست درازی کنند و از هیچ کسی هم هراسی نداشته باشند، باید شرایط به گونه‌ای باشد هیچ فردی از ترس مردم جرأت دست درازی به بیت امال و حقوق مردم را نداشته باشد.

رییس بسیج دانشجویی کشور تأکید کرد: باید از حالت مهمان خارج شویم و برای رفع مشکلات کشور با احساس مسئولیت وارد عمل شویم با حفظ ایمان و اعتماد دینی و روحیه ولایتمداری و اصلاح سبک زندگی از کشور و انقلابی در برابر آسیبهای داخلی و خارجی حفاظت کنیم.

بر اساس این گزارش، این همایش با محوریت بسیج دانشجویی شهرضا و همه واحدهای دانشگاهی این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.